Ziraat Bankası Ortak Konut Kredisi Verecek!

Ziraat Bankası Ortak Konut Kredisi Verecek!
YAYINLANMA TARİHİ: 30.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Ev almak isteyen ancak maddi imkânsızlıklar sebebi ile bir türlü ev alamayan vatandaşlarımız için Türkiye’de bir ilk olacak şekilde kredi fırsatı başlatıldı.

Ev almak isteyen ancak maddi imkânsızlıklar sebebi ile bir türlü ev alamayan vatandaşlarımız için Türkiye’de bir ilk olacak şekilde kredi fırsatı başlatıldı. Vatandaşlarımızın büyük bir çoğunluğu bu kredi fırsatından habersizdir. Ziraat Bankası, Türkiye’de ilk defa yapılacak olan yeni bir kredi modelinin başvurularını başlattı. Başlatılan bu yeni kredi modeli ile beraber milyonlarca vatandaşımız ortaklaşa hızlı bir şekilde kredi alabilecek ve ev sahibi olabilecek. Türkiye’de daha önce denenmiş ancak başarılı olamamış bir kredi modeli olsa dahi Ziraat Bankası bu kredi modelini tekrar devreye aldı. Vatandaşlarımızın daha kolay kredi alabilmelerini sağlayan, herkesin kendi borcunu kendisinin ödeyeceği güzel bir kredi modeli olacak. Örneğin 3 kişi ortak kredi başvurusu yaptınız. Toplam miktar ise 75 bin TL olsun, ödenecek olan miktar 25 bin TL + faiz ve hesap işlemleri gibi ücretler olacak. Yani bir kişi toplam 75 bin TL’den sorumlu olmayacak.

Daha önce Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank ve çeşitli bankalar bu kredi modelini kullanmayı denedi. Ancak düzgün pazarlama yapılmadığı için yanlış anlaşıldılar ve Türkiye’de tutulmadılar. Oysaki ortak konut kredisi normal şartlarda konut kredisi kullanamayacak olan kişilerin konut kredisi alabilmesini sağlayan önemli bir kredi modeli idi. Ziraat Bankası başlatmış olduğu bu yeni ve efsane kredi modeli ile beraber artık Türkiye’de ev sahibi olmak isteyip konut kredisi çekemeyecek olan kişileri hedefliyor.

ZİRAAT BANKASI ORTAK KONUT KREDİSİ NASIL KULLANILIR


Ziraat Bankası’nın yeni başlattığı uygulama sayesinde 2-5 kişi arasında ortaklık sağlanarak kredi kullanılabilmektedir. Ortaklar sizin tanıdığınız, arkadaşınız veya akrabalarınızdan oluşabilir. Böyle ev kredisine ortak olarak aylık taksitlerinizin miktarı düşecektir.

ZİRAAT BANKASI RESMİ İNTERNET SİTESİNDE YAYINLANAN ORTAK KONUT KREDİSİ ÖZELLİKLERİ
 • Düzenli geliri bulunan en az 2, en fazla 5 kişinin bir araya gelerek konut alımları kredilendirilebilmektedir.
 • Ortaklardan biri, birkaçı ya da tümüne kullandırılabilmektedir.
 • 120 aya kadar vade imkânı ile konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz.
 • Krediye konu gayrimenkul üzerine ipotek tesis edilir. Şubelerimizce gerekli görülmesi hâlinde ek teminat istenebilir.
 • Bankamız, bireysel kredi kullanan müşterilerine hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası* ürünlerini sunmaktadır.
ZİRAAT BANKASI ORTAK KONUT KREDİSİ BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Ziraat Bankası ortak konut kredisi başvurusu için ortak olmayı planladığınız kişiler ile birlikte Ziraat Bankası şubelerine bizzat başvuru yapmanız gerekmektedir.
 • Ortak Konut Kredisi
 • Başvuru Formu,
 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi,
 • Çalışma durumunuza göre gelir belgesi,
 • Serbest Meslek Mensupları için, bağlı oldukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi,
 • Tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi/gazeteleri fotokopisi,
 • Satın alınmak istenen konutun tapu belgesi fotokopisi,
DAHA AYRINTILI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN
 
 
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER