Yüksek Faizli Kredi Çekenler Dikkat! Eski Kredilerinizi Yeni Kredilerle Yapılandırabilirsiniz!

Yüksek Faizli Kredi Çekenler Dikkat! Eski Kredilerinizi Yeni Kredilerle Yapılandırabilirsiniz!
YAYINLANMA TARİHİ: 12.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Yüksek faizli kredi çekenler dikkat! Eski kredilerinizi yeni kredilerle yapılandırabilirsiniz! Yapılandırma / Refinansman Müjdesi Bekleyenler İçin CİMER Şikâyet Linki!

Ziraat Bankası, Halk bankası ve Vakıf bankası tarafından günümüzde tarihin en uygun ve en düşük konut kredi paket fırsatı müjdesi geldi. Sıfır konut kredileri için yüzde 0,64 ve ikinci el konut kredilerinde yüzde 0,74 faiz oranlarına sahip olağanüstü fırsat geliyor. Konut kredisi duyurusunun yapılmasının ardında kredi yapılandırma müjdesi geldi mi? Kamu bankaları yapılandırma fırsatını müşterilerine sunmamasıyla beraber vatandaşlarımız umutlarını kaybetmektedir. Peki, kredi yapılandırma desteğinden yararlanan vatandaşlarımız için son dakika gelişmeleri neler? Eski krediler için yapılandırma fırsatı sunulacak mı? Ziraat Bankası, Halk bankası ve Vakıf bankası 2020 tarihinde yapılandırma olanağını eski borçlu olanlara sunacak mı? İşte konu ile ilişkin ayrıntılar…

Bankalar tarafından verilen kredi faiz oranlarında yapmış oldukları büyük indirimler sonucunda kredi çekmek isteyen vatandaşlarımız kadar, bankalardan geçmiş dönemde borcu olan vatandaşlarımız için de umut kaynağı doğdu. Kredi yapılandırma konusunda umutlanan vatandaşlara kamu bankaları her zaman olduğu gibi bu fırsat kapsamında da yapılandırma imkânını vatandaşlarına sunmadı.

ESKİ KREDİ BORCU OLAN BİREYLER İÇİN YAPILANDIRMA YAPILACAK MI?


Halk bankası, Vakıf bankası ve Ziraat Bankası kredi yapılandırmaları için gelen talep doğrultusunda olumsuz sonuç doğurdu. Yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen bilgileri doğrultusunda yeni kredi paketi sadece yeni konut alımları için geçerli olacaktır. Günümüzde devlet bankaları tarafından konut kredi faiz indirimi yapılmadı. Sadece yeni bir konut kredi kampanyası başlattı. Bundan dolayı eski kredi borcu olan vatandaşlarımız yapılandırma işlemlerini gerçekleştiremeyeceklerdir. Konut kredi faiz oranlarında indirim olmaması sebebiyle kamu bankaları tarafından yapılandırma işlemleri için kapılar kapatıldı. Aynı zamanda pek çok ünlü isim günümüzde yapmış olduğu değerlendirmelerinde kredi yapılandırma işlemleri için olumsuz ifadeler kullandı.

KONUT KREDİSİ YAPILANDIRMA MÜJDESİ BEKLEYENLERE UYARI! SESİNİZİ DUYURUN!

Konu hakkında yapılan açıklamalar doğrultusun da bankalardan eski kredi borcu olan vatandaşlarımız için özellikle yüksek kredi çeken kişiler için birlik olmaları için uyarı da bulunuldu. Kamu bankaları 2019 Temmuz ayında yüzde 0,99 oranı ile kredi müjdesi verilmişti. Ancak o dönem içerisinde kesin bir dil ile yapılandırma işlemlerinin gerçekleştirilmeyeceğini belirtmişlerdi. Kamuoyunu gündemi ile yapılan çalışmalar doğrultusunda vatandaşlarımız sesini duyurdu ve organizasyonlar ve yoğun şikayetler sonrasında 2 ay sonrasında banka kredi yapılandırma müjdesi gelmiştir. Böylelikle kredi yapılandırma müjdesi bekleyen vatandaşlarımız taleplerini sürekli olarak CİMER üzerinden yoğun şikâyet olarak belirtmesi durumunda kısa zaman içerisinde müjdeli haberi alma olanağına sahip olabilir. Böylelikle CİMER şikayet oluşturarak yetkililere bu talebin gerçekleşmesini isteyebilirsiniz.
CİMER şikâyet linkine ulaşım sağlamak için arama motoruna CİMET.GOV.TR yazarak arama yapabilirsiniz. Açılan sayfa üzerinde başvuru yap butonunu tıklayarak istenilen bilgileri ve başvurumu formunu doldurmalısınız. Ayrıca ALO 150 CİMER danışma hattını da kullanarak konut kredi yapılandırma başvurusu yapma olanağına sahip olabilirsiniz. Bu konu ile alakalı ne kadar çok başvuru olur ise yapılandırma fırsatını o kadar çabuk elde edebileceğinizi unutmamalısınız.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER