Yıllardır Hakimiyetini Sürdüren Bitcoin de Düşüş Devam Ediyor! Altcoin Rallisi Gerçekleşebilir!

Yıllardır Hakimiyetini Sürdüren Bitcoin de Düşüş Devam Ediyor! Altcoin Rallisi Gerçekleşebilir!

Yıllardır hakimiyet süren Bitcoin de neler yaşanıyor? Bitcoin patladığında neler yaşanacaktır? Bitcoin ve USD'ye karşı önemli bir değer artışı yaşanan altcoinler hangileridir? Altcoinlerde neler yaşanıyor?

Kripto para piyasasında Bitcoin (BTC) yıllardır hakimiyet sürdürmeye devam etmektedir. Bitcoin gücünü hala elinde tutmaya devam ediyor, gücünde yaşanacak bir düşüş, altcoinlerde yaşanacak bir canlanma anlamına  gelebilecektir.

Bitcoin hakimiyeti yıllardır, Bitcoin (BTC)'nin piyasa değerinin kripto para birimi alanının geri kalanıyla karşılaştırılmasında kullanılmakta olan bir metriktir. Uzmanlar tarafından bir altcoin rallisi durumunun dönüm noktası olarak tanımlanan bir seviye olan Bitcoin hakimiyeti durumunun %58’e yakın olduğunu göstermektedir.

ALTCOİN'LER YIL BAŞINDAN BU YANA İVME KAZANMIŞTIR!

Bitcoin (BTC)'nin hakimiyeti neredeyse bir yıl önce zirveye ulaşmıştır. O zamandan bu yana istikrarlı bir düşüş sergilemektedir. Yani kripto alanının geri kalanı üzerinde görülen hakimiyeti dengede asılı kalmış durumdadır. Uzmanlar tarafından bir altcoin döneminin bu yıl gerçekleşeceği durumu tahmin edilmesine rağmen, henüz tam olarak tezahür etmemektedir.

Fakat Bitcoin'in piyasada öngörülmekte olan bir çöküşü ile altcoin’ler toplanma şansına sahip olabilmektedirler. Altcoin’ler, yılın başından bu yana biraz ivme kazanmışlardır. Fakat hakimiyette yaşanan bu boşluğu değerlendiremezlerse eğer Bitcoin geri dönerek, hakimiyetini tekrar kuracaktır.

Geçtiğimiz ay Bitcoin tarafından yapılmış olan iki kısa süreli ralli sonrasında, Bitcoin fiyatı üçüncü günde durma noktasına gelene kadar altcoin’ler için düşüşe sebep olarak altlara giriş için fırsat vermiştir.

Uzmanlar tarafından, bu yıl boyunca uzun süren yatay seyri ile beraber, değerlerini düşürmekte olan veya BTC’ye karşı duran altcoin’lere bağlamışlardır. Bitcoin ve diğer kripto paralar arasında her zaman doğrudan bir korelasyon bulunmaktadır. Çünkü Bitcoin her patladığında, iki durum belirmektedir;


1. durumda altcoin’ler sert düşüş yaşarken,

2. durumda ise Bitcoin sağlam duruşunu gevşetene kadar altcoin’ler herhangi bir bağımsız momentum kazanamazlar.

ALTOİN RALLİ GERÇEKLEŞEBİLİR!

Şubat ayı ile beraber, birçok altcoin kripto piyasasında ise olağan üstü kazanımlar gerçekleştirilmiştir. Bununla beraber, Bitcoin (BTC)  hakimiyeti %60’a düşmüştür. Bununla beraber, Bitcoin hakimiyeti üzerinde yaşanan olumsuz bir grafik oluşumu ile beraber, biraz beklenmekte olan altcoin ralli nihayet gerçekleşebilecektir.

Bu Ralliye Ethereum liderlik etmektedir. Uzmanlara göre 500 dolarlık bir hedefle önemli bir atılım görmüştür. Uzmanlara göre ise bu durum nihayet altcoinlerde yaşanan ralli için ihtiyaç duyduğu kıvılcımı sağlayabilmektedir.

Bitcoin (BTC) ve USD'ye karşı önemli bir değer artışı yaşanan altcoinler Compound (Comp), Cardano (ADA), Chainlink (LINK) ve Kyber Network (KNC), 

Comp, ise geçen aydan bu zamana kadar %500’ün üzerinde değer kazanmıştır. Bir noktada, lansmanı sırasında başlangıç ​​fiyatı üzerinden %1000’den fazla yükselmiştir. Bitcoin (BTC) hakimiyet metriği yavaşca kritik seviyesine doğru ilerlemektedir. Altcoin’ler bundan daha iyi performans göstermeye devam ettiği taktirde, yakın zamanda olağan üstü bir ralli meydana gelebilecektir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR