Yıl Sonunda 500 Dolara Ulaşabicek 3 Kripto Para! Şansı Yüksek 3 kripto Para Hangileri?

Yıl Sonunda 500 Dolara Ulaşabicek 3 Kripto Para! Şansı Yüksek 3 kripto Para Hangileri?

500 dolar seviyesine ulaşması beklenen kripto para birimleri hangileridir? Hangi altcoinlerin şansı daha yüksektir? Hangi altcoinler 2020 yılı sonunda 500 doları görebilecek?

2017 sonuna doğru Bitcoin bir çok 4 haneli altcoin tarafından fiyat bölgesine doğru takip edilmiştir. Bu türdeki kripto paraların piyasa performansı ise, ilgili ekiplerinin çabalarına ve onlara anlamlı değerleme sağlayan, kullanıma bakıldığında şaşırtıcı olmamaktadır. Yıl sonuna kadar 500 dolara ulaşma şansı yüksek olan ve 500 dolara ulaşması düşünülen kripto para birimleri ile ilgili değerlendirmeler yapılacaktır.

1. KRİPTO PARA DASH

Dash kripto para birimi, herkese finansal özgürlük sağlamak amacı ile merkezi olmayan ödeme çözümlerini kullanmakta olan dijital bir varlıktır. Latin Amerika'da özellikle de Venezuellada muazzam bir şekilde önemsenirken, bu durumun varlığının yükselmesi adına iyi bir zemin oluşturaktadır. Altcoin önemli metriklere bakıldığında, 2020'nin ilk çeyreği incelendiğinde, Bitcoin ve Bitcoin Cash'den daha olumlu bir davranış içinde olduğu görülmektedir.

Günlük işlem hacmine bakıldığında, 2019’un ilk çeyreğinde iki katına çıkarmaktadır ve bununla beraber büyük bir büyüme kaydetmiştir. Ayrıca, yüklü mobil cüzdanlar, 2020 yılının ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine bakıldığında 101 bine yükselmiştir. Flipside, Dash projesini "A" olarak derecelendirmiştir. Çünkü varlık temelleri yılbaşından bu zamana kadar %4.17 ve pazar %7.87 oranında büyüme kaydetmiştir.

Venezuela’da Dash cüzdanını kullanmakta olan aktif android cihazlarda %562’lik bir artış olmuştur. Bu da fiyatın önceki yıldaki düşük seviyesinden hafif bir büyüme kaydetmesini sağlamıştır. Dash bir zamanlar 500 doların üzerinde işlem görmekteydi. Bu kapsam doğrultusunda olumlu istatistiklerle tekrar bu fiyat bölgesine geri dönmesi muhtemel görünmektedir.

2. KRİPTO PARA ETHEREUM (ETH)


Ethereum kripto para birimi, merkezi olmayan uygulaması ile beraber akıllı sözleşme işlevselliği ve dApps sağlamaktadır. Cardano ve Tron sevenler akıllı sözleşmelerin lideri olarak görülen Ethereum’u tahtından indirmeye çalışmışlardır ve bu sırada sert bir rekabet yaşanmıştır. Bununla beraber, Ethereum, çok beklenen Ethereum (ETH) 2.0 ile yükselebilmektedir.

İlginç bir şekilde Ethereum  ETH’nin fiyatı ise takılı kalmış gibi görünmektedir. Fakat temel eğilim ve zincirdeki temel metrikler rekor kırmaktadır. DeFi’de kilitlenmekte olan toplam değer, yılın başından bu zamana %300’ün üzerinde bir artış göstermektedir. Bununla beraber 3 milyar doların üzerine çıkmaktadır.

Bu kapsamda DeFi kullanıcıları 300 bine yükseliş gösterirken haftalık DEX hacmi de 500 milyon dolara yükselmektedir.  2020'ye bakıldığında neredeyse her şey Ethereum için olumlu bir yörüngede yer almaktadır. Ethereum (ETH) fiyatı en son Temmuz 2018 yılında 500 dolara ulaşmıştır. Fakat artan piyasa temelleri ile, varlığın bu yıl da bir kez daha aynı fiyat bölgesine yükselme olasılığının olduğunu göstermektedir.

3. KRİPTO PARA ZCASH (ZEC)

Zcash (ZEC) kripto para birimi, saydam işlemler için seçenekler sunarken merkezi olmayan ve gizlilik odaklı bir dijital varlıktır. Zcash 4 haneli fiyat bölgesine girme şansı sunmakta olan başka bir varlık olmaktadır.

Zcash’in 2019 yılında ciddi piyasa geri çekilmesi sırasında, Zcash geliştiricilerini finanse emekte olan belirsizliklerin projenin büyümesinde olumsuz etki yarattığını söyledi. Bununla beraber, Zcash (ZEC) iyileştirme teklifi, projenin gelişimini finanse etmektedir ve destek sağlamayı kabul eden topluluk ile onaylanmaktadır.

Bu projenin sürekli finansmanı için, blok madenciliği ödülü ile madenciler ve şu ana kadar ki fiyatı üzerinde iyi bir etkisi olmakta olan "Dev Fonu" arasında paylaştırılacaktır. 2020 yılının ilk çeyreğinde Zcash durumu performansı olumlu görünmekteydi bu sebeple varlığın geçmişte olduğu gibi 500 dolar fiyat seviyesine doğru bir hareket göstermesi beklenmektedir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR