Yatırım Yapılabilecek Kripto Para Birimleri

Yatırım Yapılabilecek Kripto Para Birimleri

Bilindiği üzere dünya çapında gelişen ve diğer bütün yatırım araçlarının önüne geçmeyi başaran kripto para birimleri gün geçtikçe daha da değerlenmektedir.

Bilindiği üzere dünya çapında gelişen ve diğer bütün yatırım araçlarının önüne geçmeyi başaran kripto para birimleri gün geçtikçe daha da değerlenmektedir. Bu kripto paraların yükselişini takip eden kişiler ise bundan oldukça fazla kâr sağlayabilmektedir. Dünya çapında da kripto para madenciliği yapan kişiler bu fırsatları bildiği için hızla yükselen kripto paralara yönelerek kısa sürede son derece yüksek kazançlar sağlayabilmektedirler. Özellikle günümüzde var olan bankaların bu kripto paralar için de hizmet vermesi bu para birimlerinin ne kadar değerli ve güçlü olduğunu bizlere göstermektedir.

YÜKSELİŞE GEÇEN KRİPTO PARA BİRİMLERİ


Yükselişe geçen para birimleri içerisinde bulunan Ripple 2018’in Ocak ayının ilk haftasında oldukça güzel bir yükseliş ivmesi yakalamıştı. Bu yükseliş ile birlikte de 3,65 dolar değerlerine çıkmayı başarmıştı. Günümüzde ise 0,31 dolar değerlerinde olan Ripple kısa vadede yükselişe geçecek gibi duruyor. Kripto para birimleriyle ilgili uzman olan kişiler Ripple’ın kısa bir süre sonra oldukça fazla bir yükselişe geçeceğini ifade ediyor. Özellikle yaşanılan korona virüs salgını sonrasında bu para birimlerine yönelim son derece artmıştır. Uzmanların belirttiğine göre de ilerleyen aylarda ani bir yükseliş gerçekleşebilecektir.
Bir diğer yükselişe geçebilecek ve yatırım için tercih edilebilecek kripto para birimi ise Etherium’dur. Etherium Bitcoin’in arkasından gelerek 216 dolar üzerinden satılmaktadır. Özellikle kripto para madenciliği ile uğraşanların yakından takip ettiği Etherium sahiplerine kısa zamanda kâr ettirmektedir. Bunun yanında alım ve satımlarda da ciddi bir kâr sağlayabilmektedir. Fakat Etherium alacak olan kişiler dikkatli olmalıdırlar. Para birimlerinin grafiklerini iyi bir şekilde analiz ettikten sonra en uygun fiyattan satın alım gerçekleştirilmelidir. Yoksa yüksek fiyattan aldıktan sonra düşüşe geçebilme ihtimali oluşursa zarar edilebilmektedir. Bu noktada kripto para birimleriyle ilgili bütün gelişmeleri, yatırımları ve firmaların yaptığı girişimleri iyi takip etmek gerekmektedir. Bu gelişmeler bütün kuru değiştirebilmektedir.

NEDEN KRİPTO PARA BİRİMLERİNE YATIRIM YAPILMALIDIR?

Kripto para birimleri eskiden çok uzak durulması gereken bir yatırım aracı olarak görülürken geçtiğimiz yıllarda ne kadar iyi bir yatırım aracı olduğu fark edilmiştir. Özellikle Bitcoin’e olan yönelimin artması ve buna bağlı olarak da firma ve şirketlerin bir anda bu alana yönelmesi kurları aniden değiştirdi. Şu an için de kripto para birimleri listesine göz atıldığında birinci sırada Bitcoin ikinci sırada Etherium ve üçüncü sırada XRP yer almaktadır. Bu birimlerin arkasından da Litecoin, Bitcoin Cash ve Binanca Coin gelmektedir.
Genel olarak düşüşte olan bu para birimlerine yatırım yapmak ilerleyen aylarda gelecek olan yükselişlerden maksimum oranda kâr sağlanmasına olanak verebilmektedir. Bu yüzden kripto para birimleriyle ilgili bütün gelişmeleri yakından takip etmek ve buna göre bir yatırım faaliyetinde bulunmak geleceğe yatırım için oldukça önemli olmaktadır.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR