Vadeli Dolar Güncellemesi Geldi! En Yüksek Faiz Getirisi Sağlayan Bankalar Belli Oldu!

Vadeli Dolar Güncellemesi Geldi! En Yüksek Faiz Getirisi Sağlayan Bankalar Belli Oldu!

Son dönemlerde ekonomik anlamda yaşanan zorlukların sonucunda vatandaşlar bankalardan döviz üzerine vadeli olarak hesap açtırma fikrine yakınlaştılar.

Son dönemlerde ekonomik anlamda yaşanan zorlukların sonucunda vatandaşlar bankalardan döviz üzerine vadeli olarak hesap açtırma fikrine yakınlaştılar. Aynı zamanda bankalar tarafından bu zor zamanlarda vatandaşlara el uzatmak amacıyla yüksek faiz getirisi imkânları da sunulmaya başlandı. Nakit paraya ihtiyacı olan kişilerin en çok merak ettiği konu ise en yüksek faiz getirisi sağlayan bankaların hangileri olduğu hakkında oldu.

Yüksek faiz getirisi sağlayan bankalar sayesinde pek çok kişinin birikimleri daha da değerlenerek bu zor zamanlarda daha kolay bir şekilde toparlanmalarına yardımcı olacak. Bu nedenle pek çok kişinin en çok merak ettiği ve araştırdığı konu bankaların sağladıkları faiz oranları ve faiz getirilerinin ne kadar olduğu hakkında oldu.

8 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESAPLARININ EN YÜKSEK FAİZ GETİRİSİ!

Vadeli mevduat hesaplarının sürelerine göre faiz getirileri de değişikli gösterebiliyor. Bu nedenle ilk olarak 8 günlük vadeli mevduat hesabından yararlanmak isteyen kişiler son güncellemelere göre CEPTETEB ve Fibabanka müşterilerine yüzde 14.00 faiz oranı sağlarken diğer en yüksek faiz oranı ise yüzde 13.00 ile Odeabank ve Alternatif Bank'ta bulunuyor. Kasım ayında yapılan son güncellemelere göre 8 günlük vadeli mevduat hesaplarının faiz getirileri en fazla oranlarla bu şekilde olacaktır.

32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESAPLARININ EN YÜKSEK FAİZ GETİRİSİ!

8 günlük vadeli mevduat hesabının ardından bir diğer mevduat hesabı olan 32 günlük vadeli mevduat hesabı en çok tercih edilen hesaplardan birisidir. Son yapılan güncellemeler ile birlikte 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz getirisinde de değişiklikler yaşandı. 32 günlük vadeli mevduat faiz oranlarında ise en yüksek oranlar yüzde 14.00, yüzde 13.50 ve yüzde 13.25 olarak söyleniyor. Bu oranlara sahip bankalar ise Fibabanka ve CEPTETEB yüzde 14.00 ile faiz getirisi sağlarken Burgan Bank yüzde 13.50 faiz oranı ile karşımıza çıkıyor. HSBC ise yüzde 13.25 ile 32 günlük vadeli mevduat faizi vererek en yüksek faiz getirisi sağlayan bankalar arasında yer alıyor.

365 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESAPLARININ EN YÜKSEK FAİZ GETİRİSİ!

Birikim yapmak isteyen ancak çok uzun süreli olarak birikim yapacak kişiler için oldukça avantajlı olan 365 günlük vadeli mevduat hesapları da yapılan son güncellemeler ile birlikte bazı değişimler yaşadılar. 365 günlük vadeli mevduat faiz oranlarında en yüksek faiz getirisi yüzde 13.00 ile Odeabank’tır. Odeabank’tan sonra ise ikinci sırada yüzde 11.50 ile Ziraat Bankası ve Şeker bank bulunuyor. Bu üç bankanın ardından ise Denizbank'ta yüzde 11.25 faizle dördüncü sırada yer alıyor.

Tüm bu değerlere bakıldığında oldukça yüksek faiz oranları ile birikimlerini değerlendirmek isteyen ve zor zamanlarında daha fazla nakit paraya sahip olmak isteyen kişiler için oldukça avantajlı imkanlar sağlanıyor. Ayrıca bankalar tarafından ekonomik anlamda geçirilen zor dönemlerde müşterilerine verdikleri destekler yalnızca bu kadarla da kalmıyor. Pek çok konuda bankalar tarafından müşterilerinin daha kolay ödeme yapabilmeleri veya daha kolay şartlar altında kredi çekebilmeleri için imkanlar sunuluyor.

VADELİ MEVDUAT HESABI NEDİR?

Ekonomik anlamda zor zamanlar yaşanması nedeniyle pek çok banka müşterilerine vadeli mevduat hesabı ile destek sağlamaya başlıyor. Ancak vadeli mevduat hesabının ne olduğuyla ilgili detaylı bilgi verilmiyor. Bu nedenle bu haberimizde vadeli mevduat hesabının ne olduğu ile ilgili de bilgi vereceğiz.

Vadeli mevduat hesabı; bankaya belirli bir süre için paranızı yatırmanız karşılığında o sürenin sonunda bankanın sizlere kazanç sağlamasıdır.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR