Uzmanlar Kredi Kartı Kullananları Uyardı! Bunlara Dikkat Edin!

Uzmanlar Kredi Kartı Kullananları Uyardı! Bunlara Dikkat Edin!

Kredi kartı kullanan vatandaşlar için uzmanlardan uyarı geldi. Vatandaşlarımız tarafından kredi kartı kullanımının en yaygın olduğu korona virüs zamanında vatandaşlarımız için uyarı geldi.

Kredi kartı kullanan vatandaşlar için uzmanlardan uyarı geldi. Vatandaşlarımız tarafından kredi kartı kullanımının en yaygın olduğu korona virüs zamanında vatandaşlarımız için uyarı geldi. Kredi kartı kullanımı oldukça dikkat kullanılması gereken bir alandır. Vatandaşlarımızın kredi kartını bilinçsiz kullanımından kaynaklı olarak vatandaşlarımıza kredi kartı ile ilgili uzmanlar uyarıda bulundular. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan açıklamalar oldukça merakla bekleniyor. Korona virüsle birlikte her alanda en çok kullanım aracı olan kredi kartı ile vatandaşlarımız nasıl kullanmaları gerektiğini merak ediyor. Kredi kartı kullanırken nelere dikkat etmek gerekir? Uzamanlar kredi kartı kullanımı ile ilgili vatandaşlarımızı hangi konuda uyardı? Gibi daha pek çok soru vatandaşlarımız tarafından merak ediliyor. Merak eden vatandaşlarımız için detayları haber kaynağımızda paylaştık.

Uzmanlar uyarıyor! Kredi kartı kullanımıyla ilgili pek çok sıkıntının bu süreçte yaygınlaşmasıyla birlikte vatandaşlarımızı uzmanlar uyardı. Dolandırıcılar kredi kartı aidatı tuzağı kuruyor. Dolandırıcılar tarafından yapılan tuzağa vatandaşlarımız düşmesin diye uzamanlar bu konu ile ilgili açıklama yaptı. Bankalar tarafından uygulanan kredi kartı aidatı işlemi ile ilgili vatandaşlarımız bilgi sahibi olmalılar ve bu onu ile ilgili herhangi bir tuzağa düşmemeliler.  Kredi kartları ile ilgili yapılan kesintileri vatandaşlarımız zarar olarak görüyor ve geri ödenmesini istiyorlar. Vatandaşlarımızın hassas noktasını bilen dolandırıcılar da bu paranın geri ödemesini vatandaşlarımıza vaat ederek vatandaşlarımızı dolandırıyorlar. Vatandaşlarımız resmi banka ile ilgili olmayan hiçbir habere itibar etmemledirler.  Vatandaşlarımız kredi kartı kullanımlarında oldukça dikkatli davranmak zorundadırlar.

KREDİ KARTI KULLANAN VATANDAŞLAR DİKKAT!


Kredi kartı kullanan vatandaşlar kredi kartı kullanımı ile ilgili uyarıları dikkate alın! Vatandaşlarımız tarafından korona virüs ile birlikte gelene ekonomik sıkıntılar vatandaşlarımız için kredi kartı kullanımını zorunlu hale getirmiştir. Vatandaşlarımız tarafından yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle maddi anlamda sıkıntı çeken vatandaşlarımız harcamalarını kredi kartı kullanarak yapmak zorunda kalmışlardır. Korona virüsle birlikte gelen ekonomik sıkıntılar nedeniyle iyice yaygınlaşan kredi kartı kullanımı da beraberinde kredi kartı ile ilgili dolandırıcılıkları da beraberinde getirmiştir. Bununla birlikte de vatandaşlarımız uzmanlar tarafından uyarılmıştır. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan kredi kartı kullanımlarından vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken noktalar vardır.

Vatandaşlarımız kredi kartı kullanımını iyice yaygınlaştırdılar. Bunun sebepleri arasından ekonomik sıkıntılar bulunsa da bazı vatandaşlarımız için de bunun tam tersi mümkündür. Bazı vatandaşlarımız da alışveriş çılgınlıkları ile bu kredi kartı kullanımlarını iyice arttırmışlardır. Korona virüs nedeniyle evlerinde kalan vatandaşlarımız bu süreçte kendini alışveriş yapmaya vermiştir. Vatandaşlarımız kredi kartlarını artık alışverişlerde mecburi olarak kullanıyorlar. Çünkü korona virüs önlemleri kapsamında vatandaşlarımız artık dışarıdan alışveriş yapmak yerine internet sitelerinden kredi kartı aracılığı ile bu işlemi gerçekleştiriyorlar. Kredi kartlarının da yaygınlaşması ile birlikte dolandırıcılıklar da artmıştır. Vatandaşlarımız kredi kartı aidatı ödemelerini almak isterken dolandırıcıların tuzağına düşüyorlar. Herhangi bir işlemde güvenliğiniz için geri ödemelerinizi bankalardan talep etmeniz gerekir.

BANKALARA CEZA UYGULANIYOR!

Vatandaşlarımız aidatsız kredi kartı taleplerini ya da kartlarından kesilen ücretleri almak için bankalardan bu talebi gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu talep bankalar dışında hiçbir yer ile yapılmamalı ve bankalar dışında bu işlemi size sunan dolandırıcılara da bu konu itibar etmeyiniz. Bankalar bu talepte bulunduğunuz zaman sizin bu talebinize karşılık vermek zorundadır. Karşılık vermeyen bankalar için artık devlet ceza uyguluyor. Bankanız cevap vermediği takdirde Ticaret Bakanlığına şikâyet etme hakkına sahipsiniz. Ayrıca Türkiye Bankalar Birliği Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne kredi kartı aidatınızın geri ödenmesine dair hesap belgesi ile birlikte başvuru yapabilirsiniz.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR