Üniversiteler'de Yüzyüze Eğitim Başlıyor mu? 1 Kasım 2020'de Üniversiteler Açılıyor mu? YÖK Açıkladı

Üniversiteler'de Yüzyüze Eğitim Başlıyor mu? 1 Kasım 2020'de Üniversiteler Açılıyor mu? YÖK Açıkladı

YÖK'ten açıklama! Üniversiteler de yüz yüze eğitim başlıyor mu? Ne zaman başlıyor? 1 Kasım 2020 üniversitelerde yüzyüze eğitim başlıyor mu? İşte son dakika açıklaması...

Milyonlarca üniversite öğrencisinin beklediği ve yakından takip ettiği son dakika gelişmeleri yaşanmaya başladı. Korona virüsle beraber eğitime ara verilen ve online eğitime geçilen üniversitelerde online eğitimler devam etmekte. Fakat öğrenciler tarafından yüzyüze eğitime ne zaman geçileceği merak edilmekte.İlkokul, ortaokul ve liselerde kademeli olarak eğitime geçilmesinin ardından üniversitelerin ne zaman yüzyüze eğitime geçeceği sorusu merak edilip araştırılmaya başlandı. Cumhurbakanı Erdoğan tarafından yapılan son dakika açıklamalarının ardından, peki 1 Kasımda üniversitelerde yüzyüze eğitim başlıyor mu? Yüzyüze eğitim ne zaman başlayacak

ÜNİVERSİTERLER DE YÜZYÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR MU? NE ZAMAN BAŞLAYACAK?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, "En kısa sürede diğer eğitim öğretim kademelerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

1 KASIM 2020'DE ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarının ardından gözler üniversitelerin açılacağı tarihin ne zaman açılacağına çevrildi. Fakat YÖK tarafından konu ile ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Üniversitelerin açılacağı tarih kesinleştiğinde haberimizde sizlerle paylaşacağız.YÖK TARAFINDAN KAMPÜSLERDEKİ HİJYEN KRİTERLERİ BELİRLENDİ!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından ve Türk Standardları Enstitüsü iş birliği ile beraber yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını ile mücadele de, üniversitelerin kampüslerinde, yerleşkelerde, sağlıklı ve temiz ortamların oluşturulması adına, hijyen koşullarının sağlanması amacıyla "Küresel Salgın Bağlamında Yükseköğretim Kurumlarında Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi Kılavuzu" hazırlanmıştır.

YÖK ve Türk Standardları Enstitüsü arasında, Korona virüs salgını ve bulaşıcı hastalıklarla mücadele kapsamında, yükseköğretim kurumlarının kampüslerinde, okul ortamında, sağlıklı ve temiz ortamların geliştirilmesine yönelik olarak, tedbirleri içermekte olan genel standartları belirlemek amacı ile geçen ay içerisinde bir iş birliği protokolü imzalandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç tarafından imzalanan protokol kapsamında, YÖK ve TSE iş birliğiyle "Küresel Salgın Bağlamında Yükseköğretim Kurumlarında Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi Kılavuzu" hazırlanmıştır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER