Tüm Dünya Şokta! Türkiye'nin Karadeniz de Yeni Doğalgaz Keşfi!

Tüm Dünya Şokta! Türkiye'nin Karadeniz de Yeni Doğalgaz Keşfi!

Peki Cumhur Başkanı Erdoğan'ın yeni müjdesi ne olacak? Yeni doğalgaz bulundu mu? Yeni doğalgaz rezervi ne kadar olacak? Yeni doğalgaz keşfi ile Türkiye doğalgaz ihracatçısı olabilir mi? İşte detaylar...

Tüm gözler oraya çevrildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün (17.10.2020) vereceği yeni müjdeli haber heyecan ve merak uyandırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdeli haber için bugünü işaret etmesi ile heyecanlı bekleyiş başladı.Karadeniz de bulunan rezerv miktarı gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Şimdi herkes tarafından heyecanla bir çok soru merak edilmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdeli haberi'nin ardından vatandaş yeni doğalgaz rezervi ne kadar sorusuna cevap arıyor. İşte yeni doğalgaz keşfi ile ilgili tüm detaylar...

YENİ İKİNCİ MÜJDELİ HABER GELİYOR!Karadeniz'den Fatih sondaj gemisinden yeni müjdeli haber yolda! Müjde bugün (17.10.2020) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından paylaşılacak. Ağustos 2020'de Fatih sondaj gemisinin 320 milyar metreküplük doğalgaz rezervi keşfettiği müjdesi Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilmiş ve büyük heyecanla karşılanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün ikinci müjdeli haberi bizlerle paylaşacak. Yabancı kaynaklar tarafından Karadenizde bulunan doğalgaz rezervinin 800 milyar metreküp olduğu duyurusu yapılmıştır.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Karadenizde doğalgaz rezervi yapmakta olan Fatih sondaj gemisini ziyaret edeceği açıklaması yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından "yeni müjdeer geliyor!" ifadelerini kullanarak doğalgaz haberini duyurumuştu.

ENERJİ BAKANI "KAZDIK, BULDUK"Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bugün, Karadeniz'de doğalgaz çalışmalarına devam eden Fatih sondaj gemisini ziyaret edeceğini belirterek sözlerine şu şekilde devam etti; "Fatih sondaj gemizimizin keşfettiği doğalgaz haberi, milletimizi sevince boğmuştu. Yani müjdeler geliyor. Cumartesi günü Fatih sondaj gemimize giderek hem çalışmaları görecek, hem yeni rezerv miktarını açıklayacağız." ifadelerini kullanmıştı. Bu kapsamla beraber tüm vatandaş tüm Türkiye tarafından yeni müjdenin detayları beklenmekte. Enerji Bakanı Fatih Dönmez tarafından da müjdeli haber geldi. Enerji Bakanı Fatih Dönmez tarafından sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Kazdık, bulduk" ifadeleri kullanıldı.

Ardından Enerji Bakanı Fatih Dönmez "müjdeler olsun" paylaşımı yaparak paylaşımında Recep Tayyip Erdoğan tarafından Karadeniz'e uğurlanması yer almıştır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER