Son Dakika: Ayasofya'nın Cami mi Müze mi Olacağı ile İlgili Son Kararı Belli Oldu! Karar Açıklandı!

Son Dakika: Ayasofya'nın Cami mi Müze mi Olacağı ile İlgili Son Kararı Belli Oldu! Karar Açıklandı!
YAYINLANMA TARİHİ: 10.07.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Belki de yıllardır tartışılan Ayasofya'nın müze mi Cami mi olacağı ile ilgili karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından az önce açıklandı. Açıklanan bu karar ile herkesin merak ettiği, tüm dünyanın gözü önünde olan Ayasofya artı Camii...

İstanbul'un Fethi ile birlikte belki de İstanbul'un en önemli simgelerinden birisi olan Ayasofya ile ilgili son günlerde birçok tartışma yaşandı. Tüm dünyanın merakla izlediği bu tartışma aslında Ayasofya'nın camii yapılıp yapılmayacağı yönündeydi. Konuyla ilgili açıklama az önce yapıldı. Artık Ayasofya ibadete açılabilir. Bununla ilgili hiçbir sakınca yok. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın atmış olduğu son Twit aynen şöyle:

"İstanbul ili, Fatih ilçesinde bulunan Ayasofya Camiinin müzeye çevrilmesi hakkındaki 24/11/1934 tarihli ve 2/1589 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı, Danıştay Onuncu Dairesinin 2/7/2020 tarihli ve E:2016/16015, K:2020/2595 sayılı kararı ile iptal edildiğinden, Ayasofta Camiinin yönetiminin 22/6/1965 tarihli ve 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunun 35'inci maddesi gereğince Diyanet İşleri Başkanlığına devredilerek ibadete açılmasına karar verilmiştir."

 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER