PTT İle Emeklilere 80 Bin TL Kredi Fırsatı! Ödemeler Gelecek Yıl Başlayacak! Hemen Başvuru Yapın…

PTT İle Emeklilere 80 Bin TL Kredi Fırsatı! Ödemeler Gelecek Yıl Başlayacak! Hemen Başvuru Yapın…
YAYINLANMA TARİHİ: 09.07.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

PTT AŞ'den yapılan açıklamaya göre, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile şirket arasında yapılan iş birliği kapsamında sosyal yardım ödemeleri, posta dağıtıcıları, kolluk kuvvetleri ve bekçilerle teslim edildi.

PTT AŞ'den yapılan açıklamaya göre, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile şirket arasında yapılan iş birliği kapsamında sosyal yardım ödemeleri, posta dağıtıcıları, kolluk kuvvetleri ve bekçilerle teslim edildi. Korona virüs salgınının Türkiye'de görüldüğü Mart ayından bugüne kadar konutta 3,7 milyon adet ödeme konutta yapıldı. Toplamda 10 milyonu aşkın vatandaşa sosyal yardım ödemesi gerçekleştirildi. Vatandaşlar ayrıca 4 bine yakın PTT ATM'si ile birlikte toplam 19 bin 600'e yakın kamu ATM'sinden de ödemelerini kolaylıkla temin etti.
Artık PTT’de emekliler için 80 bin TL’ye kadar 60 ay vadeli kredi fırsatı verebilecek. Bu sayede emekli vatandaşlarımızın en büyük nakit ihtiyaçları hızlı bir şekilde çözümlenmiş olacak. Özellikle 80 bin TL kredi için SMS ile kredi başvurusu yapabilme fırsatının verilmiş olması, insanlar için ayrıcalık olarak görülebiliyor. Vatandaşlarımızın en büyük sorunu, mutlaka sürekli arz eden nakit ihtiyacıdır. Diğer bankalar sadece maaşın on katı kadar kredi veriyor olsa da PTT bundan böyle sadece SMS kredi başvurusu ile beraber 80 bin TL’ye kadar kredi verebilecek. PTT Bank, emekli maaş müşterilerine 1250 TL ile 80 bin TL Aralığında 60 aya kadar vade seçenekleri ve uygun faiz oranlarıyla bireysel kredi hizmeti de sunacak. Emekli müşterilerin PTT iş yerlerine kimlik belgeleriyle başvurarak kredi başvuru formunu doldurması yeterli olacak.

EMEKLİYE UYGUN FAİZLİ BİREYSEL KREDİ


PTT Bank, emekli maaş müşterilerine 1250 lira ile 80 bin lira aralığında 60 aya kadar vade seçenekleri ve uygun faiz oranlarıyla bireysel kredi hizmeti de sunacak. Emekli müşterilerin PTT iş yerlerine kimlik belgeleriyle başvurarak kredi başvuru formunu doldurması yeterli olacak. Kredi başvurusunun onaylanması durumunda ödeme işlemi aynı gün içinde gerçekleştirilecek.

SMS İLE KREDİ DÖNEMİ

Salgın döneminde başarılı çalışmalarıyla ülkeye hizmete devam eden PTT Bank, nakit ihtiyacı olan emekli müşterilerin kredi taleplerini "PTT SMS Kredi" hizmetiyle SMS kanalı üzerinden almaya başladı. Nakit ihtiyacı bulunan emekli müşterilerin PTT yazıp boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numarası bilgilerini ekleyerek 3050'ye SMS olarak göndermesi gerekiyor. Başvuru onay sürecinin tamamlanmasının ardından kredi tutarları, şirket nezdindeki PTT Bank hesaplarına aktarılarak kullanıma sunuluyor. "PTT SMS Kredi" hizmeti kapsamında kredi başvuru talepleri yakın zamanda PTT ATM, PTT Mobil ve PTT İnternet Bankacılığı üzerinden de alınmaya başlayacak.
 
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER