Prim Borcu Olanlar İçin Ziraat Bankası ve Denizbank'tan Kredi!

Prim Borcu Olanlar İçin Ziraat Bankası ve Denizbank'tan Kredi!

Prim borcu olanlar için bankalardan kredi seçenekleri yayımlandı. Bu kredilerle birlikte emekli olmak mümkün.

Günümüzde pek çok kişi emekli olabilmek için çeşitli prim günlerini tamamlayarak yaş koşulunu sağlamaya çalışıyor. Ancak bazı kişiler diğer bütün koşulları sağlamasına rağmen prim borcundan dolayı emekli olamıyor. Bu emeklilik için de yapılması gereken tek şey prim borçlarını kapatmak oluyor. Birçok banka da prim borcunu kapatmak isteyen kişiler için çeşitli kredi seçenekleri sunuyor. Bu kredi seçenekleri dahilinde ise emekli olmak çok daha kolay hale geliyor.

DENİZBANK EMEKLİ OLMAK SİTEYEN KİŞİLER İÇİN KREDİ SEÇENEKLERİ

Denizbank emekli olmak isteyen kişiler için çeşitli kredi seçenekleri sunuyor. Bu kredi seçenekleri ile birlikte de emekli olmak için gereken prim borçları ödenebiliyor. Denizbank tarafından sunulan emekli kredi paketleri ise 36 aya kadar uzayan vade süreleri ile birlikte sunuluyor. Herhangi bir kefil de talep edilmeyen bu kredilerin ilk 3 ay ödemesi de bulunmuyor. Genel olarak korona virüs salgını ile birlikte kişilerin gelirleri sekteye uğraması nedeniyle böyle bir geri ödemesiz dönem oluşturulmuştur. Kişiler geri ödemesiz dönem sayesinde gelirlerini düzene sokarak daha rahat bir ödeme dönemine geçiş yapıyor diyebiliriz. Böylelikle de ödemelerde herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor.
Denizbank emeklilik için kredi paketlerine başvuru yapmak isteyen kişilerin öncelikle Sosyal Güvenlik Kurumu prim borcu yazısı ve gelir belgesini hazır etmesi gerekiyor. Bundan sonra ise nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi başvuru belgeleri arasında talep ediliyor. Bireysel şekilde doldurulan kredi formu ve son 6 ayı kapsayan fatura belgeleri dahilinde başvurular başarılı bir şekilde yapılabiliyor.


ZİRAAT BANKASI BAĞKUR KREDİSİ İÇİN DETAYLAR

Ziraat Bankası Bağkur üzerinden emekli olmak isteyen kişiler için çeşitli emeklilik kredileri sunuyor. Bu kredileri alan kişiler prim borçlarını kapatarak emekli olma hakkına sahip oluyor. Genel olarak 60 aya kadar uzayan vade süreleriyle verilen bu kredilerin faiz oranları da normal kredi paketlerine göre çok daha düşük oluyor. Dolayısıyla kredi ödemelerini yaparken herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor. Ekonomik durumun kredi borçlarından dolayı sıkıntıya girmiyor.
Ziraat Bankası emeklilik kredilerine başvuru yapmak isteyen kişiler için bazı şartlar bulunuyor. Bu şartlar olarak öncelikle 4A ve 4B kapsamında hizmeti olan kişilerin ve yaşlılık aylığı almaya hak kazanan kişilerin bu krediyi alabildiğini söyleyebiliriz. 4B kapsamında prim borcu olan kişiler de Ziraat Bankası’ndan emeklilik kredisi alabiliyor. 4B üzerinden prim borcu olan ve 4A kapsamından emeklilik aylığı almak isteyen kişiler de başvuru yaparak emeklilik kredisine ulaşabiliyor.

İSTEYEN KİŞİLER İHTİYAÇ KREDİSİ DE ALABİLİYOR!

İsteyen kişiler direkt olarak ihtiyaç kredisi çekerek da SGK prim borçlarını kapatabiliyor. Genel olarak tek seferde kapanması gereken bu prim borçları bekledikçe faizlenebiliyor. Dolayısıyla en kısa sürede kapatmanın daha faydalı olacağı bilindiğinden kredi çekerek bu prim borçlarını kapatmak daha mantıklı oluyor. Emeklilik kredisi ya da ihtiyaç kredisi sunan bankalar üzerinden kredi çekerek prim borçlarını kapatmak günümüzde bu şekilde oldukça kolay hale geliyor.
Prim borçlarını kredi ile kapatan kişiler ise herhangi bir şekilde sıkıntı yaşamıyor. Aynı şekilde sigortanın sağladığı emeklilik maaşını net olarak alabiliyor. Devletin tanıdığı bir hak olarak emeklilik kredisi ile prim borçları kapanabiliyor. Emekli olmak için kredi çeken vatandaşların ise bu noktada herhangi bir endişeye düşmesine gerek yoktur. Özellikle korona virüs döneminde daha da sık hale gelen emeklilik kredilerindeki alımlar normal bir şekilde prim borçlarını kapatmaya yetiyor diyebiliriz.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER