Peşinatsız Ev Alınır Mı? Peşinatsız Konut Kredisi! Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar?

Peşinatsız Ev Alınır Mı? Peşinatsız Konut Kredisi! Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar?
YAYINLANMA TARİHİ: 09.07.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Peşinat olmadan konut kredisi imkanı sunan bankalar hangileridir? Hangi bankalar peşinatsız kredi veriyor? Peşinatsız konut kredisi nasıl alınır? Ev almak için ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir? Masraflar nelerdir?

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların önündeki engellerden en önemlisi peşinat sorunu. Konut kredilerine indirim gelmesi üzerine vatandaş soluğu bankalarda aldı. Konut kredilerinebu kapsamda çok yoğun ilgi oldu.

Fakat peşinatı olmayan vatandaşlar bu konuda biraz sıkıntı yaşıyor. Fakat bazı bankalar tarafından evin tamamına kredi verilmektedir. Bu durum vatandaşın yüzünü güldürüyor. Evin tamamına kredi veren bankalar'a peşinat yatırmadan kredi almanız mümkün. Fakat bunun içinde ipotek göstermek gerekmektedir. 

PEŞİNATSIZ KONUT NASIL ALINIR? İŞTE YÖNTEMLER

1. Yöntem Peşinatsız ev almak için; Eksper değerini yüksek gösterme yöntemini kullanmak gerekmektedir,

2. Yöntem Parası olmayanlara ihtiyaç kredisi; %20 oranında ihtiyaç kredisi verme, yöntemi ile kredi

3. Yöntem Peşinatsız konut kredisi çekme; Başka bir gayrimenkulü ipotek altına almak gerekmektedir,

İhtiyaç kredisi çekebilme durumunuz ypksa eğer, taşınır veya taşınmaz malınızı teminat olarak gösterebilirsiniz.

%20 İHTİYAÇ KREDİSİ YÖNTEMİ İLE PEŞİNATSIZ EV KREDİSİ
 

%80 oranında tüm bankaların hesaplamaları bu peşinata kadardır.  Bu bankalar tarafından, Akbank, İş bankası, TEB, Finansbank, Denizbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası parası olmayan vatandaşlara evin değerinin %80'ine kadar peşinatsız kredi verebilmektedirler.

Bazı banka şubeleri tarafından, hazırlamış oldukları kredi paketleri kapsamında, müşterilerine ayrıca bir ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadırlar. İhtiyaç kredisini evin %20 oranında peşinatına sayarak, banka müşterilerine peşinatsız konut kredisi imkanı sunmaktadırlar.

Örneklemek gerekirse, satın alacağınız evin değeri 200.000 TL.

Eksper firması da yaptığı değerlendirmeler sonucunda evin değer hesaplamasını yaptıktan sonra fiyatını 200.000 TL olarak belirlerse eğer, bu durumda 200.000- %80 hesaplaması sonrasında 160.000 TL konut kredisi çekebileceksiniz. İhtiyacınız olan 40.000 TL için ise bireysel ihtiyaç ve tüketici kredisi kullanabilmektesiniz.

EV ALMAK İÇİN İHTİYAÇ KREDİSİ VEREN BANKALAR?

Garanti bankası,


Akbank,

İş Bankası,

HSBC,

TEB,

Vakıfbank,

Ziraat,

Finansbank,

Denizbank

yukarıda adı geçen bankalar peşinatı olmayanlara ev almak için ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadırlar.

KONUT KREDİSİ ALIRKEN YAPACAĞINIZ MASRAFLAR?

Konut kredileri için, ferdi kaza ve hayat sigortası 100 TL ile 400 TL arasında olmaktadır. Bunun tespitinde ev sahibinin yaşı, kaç para ev kredisi çektiği ve evin durumu göz önüne alınmaktadır.

Konut kredileri için dosya masrafı tutarı ortalama 500 TL civarında alınmaktadır. Hakem heyetleri tarafından alınmakta olan, geri alınabilinen bu dosya masrafı için bankalar halen konut bu ücreti almaya devam etmektedirler. Bu dosya masrafı ücretinin geri ödenmesi için talepte bulunmayan vatandaşlar ise, bu parayı ödemeye devam etmektedirler.

Fakat hakem heyetine başvuru yapanlar ise basit bir dilekçe ile parayı geri alabilmektedirler. Yine bu parayı ödemek istemiyorsanız eğer, yaşadığınız yerde herhangi bir avukata başvuru da bulunarak 25 TL. Noter vekalet ücreti ile bankalara ödediğiniz dosya masrafını geri alabilmektesiniz.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER