Otomobil Alacaklara Müjde! 2020'de ÖTV İndirimi Gelecek

Otomobil Alacaklara Müjde! 2020'de ÖTV İndirimi Gelecek
YAYINLANMA TARİHİ: 08.03.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

2020 yılında Otomobil alacaklara sevindirici haber gelecek! Otomobil piyasalarında daralmanın yaşandığı 2019 yılının ardından yeni yılda ÖTV indirimi yolda! 2020 ÖTV indiriminin yakın zamanda Resmi Gazete'de yayımlanması bekleniyor. Detayları sizler için hazırladık...

Otomobil'de birinci el ve ikinci el piyasalarının daraldığı 2019 yılının ardından 2020 yılı için ÖTV indirimi merakla bekleniyor.

Otomobil sahibi olmak isteyenler ve aracını değiştirecekler için müjdeli haber yolda! 2020 yılında ÖTV indirimi geliyor!

Engelliler için otomobilde indirim fırsatı ile ÖTV indirimi 2020 yılında Otomobil piyasalarını hareketlendirecek. İkinci el piyasasındaki artışın ardından gözler 1. el için ÖTV indirimine çevrilmiş durumda...

Engelli Vatandaşlara İndirim Gelmişti

Kısa bir süre önce Resmi Gazete'de yayımlanan Tebliğ ile engelli vatandaşlardan otomobilde 247.400 TL'ye kadar alınmayan ÖTV'nin üst sınırı 303.200 TL'ye çıkarılmıştı.

Bundan böyle Engelli vatandaşlardan 303.200 TL'yi geçmeyen otomobil alımlarında ÖTV alınmayacağı resmen açıklanmıştı.

2020'de ÖTV İndirimi Gelecek


2020 yılında Otomobilde ÖTV indirimi gündemde. Gittikçe daralan 1. el piyasasına bir canlılık getirmesi için ÖTV'de indirimin şart olduğunu belirten Otomobil piyasasının aktörleri, ÖTV'nin indirilmesiyle bir nebzede olsun hareketlenme yaşanacağını belirtiyorlar.

Şuana kadar bir habere konu olmayan ÖTV indiriminin, 2020 yılı Şubat-Mart aylarında Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesi bekleniyor. Şuan için resmi bir şey söz konusu değil. 

İkinci El Piyasasında Hareketlilik Sürüyor

Otomobilde ikinci el piyasası hareketli günler geçiriyor. 2019 yılında en çok alım-satımın gerçekleştiği 2. El Otomobil piyasası yeni yılda da en çok rağbet edilen piyasa oldu.

Sıfır otomobil sahibi olmanın zorlaştığı şu günlerde 2. el piyasasına rağbet halen sürüyor.

Yeni gelecek ÖTV indirimiyle 2. el piyasasının yanı sıra Sıfır Otomobil satışlarında da bir hareketlenme yaşanması hedefleniyor.

ÖTV indirimi ise, daha önce olduğu gibi ÖTV'nin sıfırlanması olarak gerçekleşmeyecek, ÖTV oranında %0'a yakın ama %0 olmayan bir indirim söz konusu olacak.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER