Kredi Kartının Asgarisi Ödenirse Ne Olur? Kredi Kartı Borcu Kaç Gün Gecikirse Kara Listeye Alınırım?

Kredi Kartının Asgarisi Ödenirse Ne Olur? Kredi Kartı Borcu Kaç Gün Gecikirse Kara Listeye Alınırım?
YAYINLANMA TARİHİ: 31.07.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Korona virüs süreci içerisinde pek çok vatandaşımız ekonomik açıdan riskli bir döneme girmesi sebebiyle kredi kartına olan talepler her geçen gün artış göstermesi ile dikkatleri çekmektedir.

Korona virüs süreci içerisinde pek çok vatandaşımız ekonomik açıdan riskli bir döneme girmesi sebebiyle kredi kartına olan talepler her geçen gün artış göstermesi ile dikkatleri çekmektedir. Nakit sıkıntısı çeken bireyler bu zorlu süreç içerisinde kredi kartı kullanımını arttırmasıyla beraber ay sonu gelmesiyle beraber borçlar gözleri korkutmaya başladı. Kredi kartı kullanımı ödemelerin düzenli yapılması durumunda önemli unsurlar arasında bulunması ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Yeni kredi kartı kullanmaya başlayan pek çok vatandaşımızın akıllarında pek çok soru bulunması ile gündemimizde ki yerini almaktadır. Kredi kartı borçlarının ödenmemesi durumunda kara listeye girilir mi? Kredi notu etkilenir mi? gibi pek çok soru gündemimizde bulunması ile beraber araştırmalar sürdürülmektedir. Konu ile alakalı tüm ayrıntıları haber kaynağımız üzerinden inceleme olanağına sahip olabilirsiniz.

Korona virüs salgını süreci içerisinde parayla temas etmek istemeyen bireyler bu süre zarfında kredi kartı kullanımlarını arttırarak alışverişlerini yapma olanağına sahip olabilmektedir. Korona virüs salgının da sürekli artış gösteren kredi kartı kullanımı ay sonunda pek çok vatandaşımızı sıkıntıya sokmaktadır. Böylelikle borcunu ödemekte güçlük çeken bireyler borçların ödenmemesi durumunda başına gelebilecek faktörleri araştırmaya başlamış bulunmaktadır. Kredi kartı kullanımı için merak edilen konular arasında kredi kart borcumu ödemezsem kara listeye ne zaman girerim? Kredi kartı borcunun üst üste ödenmemesi durumunda ne olur? Gibi sorular sık sık araştırılmaktadır. İşte kredi kartı ödemeleri ile ilgili detaylar…

KARA LİSTE VE KREDİ NOTUNUN DÜŞÜŞ GÖSTERMESİ!

Kredi kartı kullanımlarının artış göstermesiyle birlikte milyonlarca vatandaşımı kara listeye girmekten korkması ile gündemimizde ki yerini alıyor. Milyonlarca vatandaşımız tarafından sunulan bu fırsatlar doğrultusunda kredi kartı gecikmeleri kapsamında kredi kartı borcu bulunan bireyler gecikmeye girmemesi önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Aksi takdir de kredi notunuzun düşmesine sebep olabilir ve kara listeye girerek 5 yıl boyunca bankalar tarafından sunulan kredi olanaklarından yararlanma fırsatını elde edemeyebilirsiniz. Kredi çekmek için kredi notunuz önemli unsurlar arasında bulunmasıyla beraber kredi kullanımlarınız da güçlük çekebilirsiniz.


KARA LİSTEYE NASIL GİRİLİR? HANGİ DURUMLARDA KARA LİSTE KARŞIMA ÇIKAR?

Yapılan açıklamalar karşısında araştırmalarını sürdüren pek çok vatandaşımız bu zorlu süreç içerisinde borçlarını ödemekte güçlük çekmesi sebebiyle kredi kart borçlarını ne kadar süre ödememesi durumunda kara listeye girip girmeyeceği araştırılmaktadır. Müşteri hizmetleri konu ile alakalı borcunuzun gecikmesi durumunda sizleri arayarak konu ile alakalı detaylı bilgileri aktarması gerekmektedir. Böylelikle son ödeme tarihinin üzerinden 30 gün geçmesi durumunda idari takip sürecinin başlatılması ile kara listeye girmeniz an meselesi olabilmektedir. Aynı zamanda kredi kartınız için başlatılan yasal işlem sonrasında banka tarafından avukata verilmeniz doğrultusunda yasal işlem süreçleri devam edecektir. Kredi kartı borçları ile alakalı yapılan işlemler aynı süreç içerisinde işlemektedir. Banka tarafından işlem yapılmasıyla beraber kredi kart ödemelerinizi gecikmesi durumunda yasal işlemlerin başlamasının ardından kara listeye girerek kredi ve kredi kartı alma olanağını 5 yıl süre ile kredi çekme fırsatını elde edemezsiniz. Aynı zamanda 5 yılsonunda kredi notunuz düşük olması sebebiyle de bir süre zarfında puanınızı yükseltmeniz gerekecektir.

KREDİ KARTI ASGARİ ÖDEMELERİ!

Kredi kartı için her ay hesap kesim tarihi itibari ile 10 gün içerisinde asgari tutarın kesinlikle ödenmesi önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Bu ödemelerin yapılmaması durumunda gecikmeye girebilir ve kredi notunuzun düşüş göstermesine sebep olabilirsiniz. Asgari tutarı ödemeniz durumunda geriye kalan tutar için bir sonraki ay Merkez bankası tarafından belirlenen faiz oranında önünüze yeni bir ek ödeme çıkaracaktır.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER