Kredi Kartında Yeni Dolandırıcılık Yöntemi! Mail Order Kullanımına Dikkat!

Kredi Kartında Yeni Dolandırıcılık Yöntemi! Mail Order Kullanımına Dikkat!

Kredi kartı kullanan vatandaşlarımızın her geçen gün yeni dolandırıcılık yöntemleri ile karşı karşıya kalıyorlar.

Kredi kartı kullanan vatandaşlarımızın her geçen gün yeni dolandırıcılık yöntemleri ile karşı karşıya kalıyorlar. Günümüzde kredi kartı kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Bununla birlikte de vatandaşlarımız tarafından da kredi kartı olan kişilerin sayısı her geçen gün fazlalaşmaktadır. Neredeyse kredi kartı olmayan hane kalmamıştır. Vatandaşlarımız tarafından da kredi kartı ile ilgili her geçen gün yeni sorular ortaya çıkıyor. Eğer kredi kartı kullanıyorsanız oldukça dikkat etmelisiniz. Vatandaşlarımız kredi kartı kullanırken nelere dikkat etmeliyiz? Kredi kartı olan vatandaşlarımız için dolandırıcılık hangi yöntemlerle yapılıyor? Gibi bu ve buna benzer daha pek çok soru vatandaşlarımız tarafından oldukça merak ediliyor. Merak eden ve araştıran vatandaşlarımız için detaylara haber kaynağımızda yer verdik.

Vatandaşlarımız özellikle korona virüs süreci içerisinde kredi kartı kullanımına iyice yoğunlaşmışlardır. Vatandaşlarımız tarafından kredi kartları her ne kadar kolaylık sağlasa da vatandaşlarımızın bu konuda oldukça dikkatli olmaları gerekmektedir. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan araştırmalar bu yönde devam etmektedir. Vatandaşlarımız tarafından da yapılacak olan her türlü kredi kartı işlemi için vatandaşlarımız artık daha temkinli davranmalılar. Pek çok vatandaşımız kredi kartını kullanıyor ama kredi kartı ile ilgili önlemleri almıyorlar. Vatandaşlarımız kredi kartı ile ilgili dolandırıcılıklara maruz kalmasın dite sizler için merak edilen soruları paylaştık.

Kredi Kartı Olanlar Dikkat!

Vatandaşlarımız tarafından özellikle korona virüs ile birlikte kredi kartı kullanımları oldukça artmıştır. Vatandaşlarımız için bu sıralarda en çok kullanılan harcama araçlarından bir tanesi olan kredi kartları artık vatandaşlarımız tarafından vazgeçilmez hale gelmişlerdir. Vatandaşlarımız korona virüsün getirdiği ekonomik sıkıntılardan oldukça etkilendiler. Vatandaşlarımız tarafından kredi kartının bu kadar yaygınlaşmasının sebepleri arasında vatandaşlarımızın maddi açıdan yaşadığı sıkıntılar vardır. Vatandaşlarımızın bu süreçte nakit ihtiyaçlarının artmadı ve bununla birlikte de ekonomik sıkıntılar yaşanması sebebi ile vatandaşlarımız kredi kartını oldukça kullandılar. Vatandaşlarımız kredi kartı kullanımlarını artırınca da bunlarla birlikte dolandırıcılık oranları da arttı.


Vatandaşlarımız tarafından kredi kartı kullanımının artmasının sebeplerinden biri her ne kadar maddi imkânsızlıklar olsa da vatandaşlarımız tarafından bunun tam tersi ile kredi kartı kullanımı artıran vatandaşlar da vardır. Bunlardan alışveriş çılgınlığı yaşayan vatandaşlarımız da buna dâhildir. Karantina ve sokağa çıkma yasağı ile birlikte evde kalan vatandaşlarımız her çeşit malzeme için alışveriş çılgınlığı başlattı. Bu da pek çok güvenilir olmayan sitenin ortaya çıkmasını da sağladı. Vatandaşlarımız için salgın hastalık dolayısıyla internetten alışveriş yapmaları oldukça doğaladır. Fakat vatandaşlarımızın güvenilir ve kart bilgilerini saklı tutacak siteler aracılığı ile bu alışverişleri yapmaları gerekmektedir.

Mail Order İşlemi Nedir?

Vatandaşlarımız artık kredi kartı kullanımlarında daha tedbirli davranıyorlar.  Vatandaşlarımız bu konu ile ilgili araştırmalarına devam ederken pek çok konu ile ilgili merak ediyorlar. Vatandaşlarımızın merak ettikleri işlemlerin başında da mail order işlemi geliyor. Bu işlem kredi kartı olmadan kredi kartı numarasının kodun ve şifrenin girilerek yapıldığı işlemlerdir. Vatandaşlarımız bu işlemi en çok internet bankacılığında kullanıyorlar. Vatandaşlarımız bu işlem için gerekli bilgileri internet sitelerine uzaktan girerek ürün siparişini gerçekleştiriyorlar. Bununla birlikte vatandaşlarımı uzaktan alışveriş yapmış oluyorlar.

Mail Order İşleminin Zararları!

Bu sistem aslında korona virüs günlerinde vatandaşlarımızın evde kalması için yapılabilecek en pratik uygulamalardan biridir. Ama seçtiğiniz sitelerden de kaynaklı olarak bilgilerinizin gizli tutulmaması ve kötü niyetli olan kişilerin eline geçmesi sebebiyle size sıkıntı yaratabilir. Üstelik bu işlemi bilinçli olarak yaptığınız için bankalardan da hak talep etmeniz mümkün olmaz ve bilgileriniz ile uzaktan kartınızdan harcama vb. işlemler yapılabilir.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER