Kredi Kartı Borçlularına Müjde Geldi! Borçlarınızı Daha Düşük Faizle Ödeyebileceksiniz

Kredi Kartı Borçlularına Müjde Geldi! Borçlarınızı Daha Düşük Faizle Ödeyebileceksiniz

Kredi kartlarında borcu olanlar, daha düşük faizle 10 bin TL'ye kadar borçlarını ödeyebilecek! Müjde bankalardan geldi! Düşen faizler ihtiyaç kredilerine de yansıdı. İhtiyaç kredisi çekerek düşük faizle kredi kartı borçları ödenebiliyor! Kredi kartı borçluları buyrun haberimize...

Milyonlarca vatandaş kredi kartı borçlarından dert yanıyor! Herkesin cebinde olan ve binlerce TL borçlu olduğu Kredi kartlarıyla ilgili flaş bir müjde geldi! Merkez Bankası'nın Eylül ayı PPK toplantısında aldığı 325 baz puanlık faiz indirimiyle birlikte gelen faiz indirimi furyasına bankalar da katıldı. Konut ve Taşıt kredilerinin yanı sıra İhtiyaç kredilerinde de faizler düştü. İhtiyaç kredisinde faizlerin düşmesiyle birlikte 10 bin TL'ye kadar kredi kartı borcu olanlara daha düşük faizle borçlarını kapatma fırsatı sunuldu! 

KREDİ KARTI BORÇLULARINA MÜJDE! DAHA DÜŞÜK FAİZ FIRSATI 

Kredi kartlarında faiz oranları, asgari tutar için %2,4 oranında iken asgari tutarın üstündeki tutarlarda %2 seviyesindedir. 10 bin TL kredi kartı bulunan bir vatandaş, bu borcunu 1 yıl içinde ödediğinde toplamda 12 bin 400 TL ödemiş olmaktadır. 

Merkez Bankasından gelen faiz indirimi kararı piyasada etkisini kısa sürede gösterdi! Bankalar ihtiyaç kredilerinde de faizleri indirmeyi sürdürüyor. %1,35 oranının da altına düşen İhtiyaç kredileri ile vatandaş kredi kartı borcunu daha düşük faizle ödemiş olacak.


10 bin TL'lik kredi kartı borcu bulunan vatandaş, ihtiyaç kredisi kullandığında, çektiği 10 bin TL'lik tutarı ayda 917 TL taksitlerle 1 yıl sonunda toplamda 11 bin 50 TL olarak geri ödüyor. Sonuç olarak kredi kartı borç faiz oranlarıyla ödediğinde 12 bin 400 TL ödeyerek 10 bin TL'lik kredi kartı borcunu kapatan vatandaş, ihtiyaç kredisi kullanarak 10 bin TL'lik kredi kart borcunu sildiğinde toplamda 11 bin 50 TL ödemiş oluyor ve 1.350 TL cebinde kalıyor. 

KREDİ KARTLARINDA DA FAİZ İNDİRİMİ YOLDA 

Bankaların kredi paketlerinde devam eden faiz indirimlerinin, kredi kartlarında da faiz indirimi olarak yansıması bekleniyor. Kredi borcu bulunan vatandaşlar, faizlerin kapanması için şu anda ihtiyaç kredilerine talepte bulunuyor. 

Kredi kartlarında borcu bulunan müşterilerini kaptırmak istemeyen bankaların, kredi kartı faiz oranlarında düzenlemeye gitmesi bekleniyor.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER