KOSGEB’den O Kişilere Geri Ödemesiz Kredi Fırsatı Veriliyor! Hemen Başvuru Yapın!

KOSGEB’den O Kişilere Geri Ödemesiz Kredi Fırsatı Veriliyor! Hemen Başvuru Yapın!

Faizsiz şekilde KOSGEB kredisi almak isteyen kişiler belirli koşulları sağlamak zorundadırlar. Bu koşullar ise genel itibariyle kredi notu ve gelir seviyesi olarak değerlendirildiğinden dolayı herhangi ekstra bir koşul bulunmamaktadır.

Günümüzde birçok girişimci gerekli maddi desteği sağlayamadığından dolayı istediği işi kuramamaktadır. Dolayısıyla da mecburen kredi gibi yöntemlere yönelerek çeşitli borçların altına girmektedir. KOSGEB ise bu girişimcilerin maddi sıkıntılarını ortadan kaldırmak üzere 2020 yılında geniş bir proje başlatmıştır. Bu proje kapsamında ise bütün girişimci ve esnaflar faizsiz şekilde istedikleri kredi tutarına sahip olabilecektir. Genel olarak ülkemizdeki ekonominin canlanması ve istihdam sorunlarının ortadan kalkması için desteklenen proje binlerce kişiyi rahatlatabilmiştir. Proje ise KOSGEB ile anlaşmalı olan bankalar üzerinden gerçekleşmektedir.

Faizsiz şekilde KOSGEB kredisi almak isteyen kişiler ise belirli koşulları sağlamak zorundadırlar. Bu koşullar ise genel itibariyle kredi notu ve gelir seviyesi olarak değerlendirildiğinden dolayı herhangi ekstra bir koşul bulunmamaktadır. Gereken koşulları sağlayan kişiler ise basit başvuru adımları ile birlikte faizsiz kredilere kavuşabilmektedir. Daha sonrasında ise kredinin sağladığı avantajları kullanarak ödemeye çok daha sonra başlamaktadırlar. Bu ise daha yeni başlamış olan girişimcilerin avantajına olmaktadır. Böylelikle herhangi bir maddi sıkıntıya girmemiş olmaktadırlar. Bu KOSGEB faizsiz kredi imkânı esnaflara da sağlandığından dolayı onlar da bu avantajlardan faydalanabilmektedirler. Yeni bir dükkân kurmak gibi amaçlar için bu kredi paketleri son derece tercih edilebilmektedir.

KOSGEB FAİZSİZ KREDİ PAKETİ KOŞULLARI NELERDİR?
KOSGEB tarafından sağlanan faizsiz kredi fırsatı çeşitli koşullara sahip olmaktadır. Bu koşulları sağlamayan kişiler ise kesinlik bu kredi imkânından faydalanamamaktadır. Faizsiz kredi koşullarından söz edecek olursak da en başta 18 yaşını doldurmuş olmak gerektiği yer almaktadır. Daha sonrasında ise başvuru yapan kişilerin kendi işletmelerinin dışında herhangi bir gelirinin olmaması gerekmektedir. Bunun yanında başvuru yapan kişilerin KOSGEB veri tabanına kayıtlı olması ve KOSGEB’in uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılarak girişimcilik sertifikasına sahip olması da gerekmektedir. Başvuru yapılırken de kurulacak işin projesi ve planı da sunulması gerekiyor.

KOSGEB FAİZSİZ KREDİ İÇİN GEREKEN BELGE VE EVRAKLAR


KOSGEB tarafından sunulan faizsiz kredi için çeşitli belge ve evraklara gerek duyulmaktadır. Bu belgeler ise girişimcilik sertifikası, vergi levhası, işletme sahiplerinin kimlik kartları, üretim ruhsatı, oda kayıt belgesi, iş planları, açılış ruhsatı, KOBİ beyannamesi, işletmenin kira kontratı gibi birçok belge başvuru esnasında getirilmelidir. Belgelerin eksik olması durumunda başvurular iptal olabilmektedir. Bu yüzden belgelerin eksiksiz ve tam olmasına dikkat edilmelidir. Bu şekilde faizsiz KOSGEB kredisine sahip olunabilmektedir.

KOSGEB FAİZSİZ KREDİ İÇİN ANLAŞMALI OLAN BANKALAR

KOSGEB faizsiz şekilde kredi sağlamak için birçok banka ile anlaşmalı olarak hareket etmektedir. Faizsiz kredi için ise girişimci ve esnaflar tamamen kendi tercihleri olarak istedikleri bankadan krediyi alabilmektedirler. Bu bankalar neler olduğu soruluyor ise de sırasıyla Akbank, İş Bankası, Halk Bankası, Deniz Bank, Garanti BBVA Bankası, Vakıf Bank, QNB Finans Bank, Yapı Kredi ve Ziraat Bankası olduğu söylenebilmektedir.

FAİZSİZ KREDİ TUTARLARI VE DETAYLARI NELERDİR?

KOSGEB tarafından sağlanan bu faizsiz krediler çeşitli detaylara sahiptir. Genel olarak ise 30 bin lira üst limite sahip olan bu faizsiz kredi paketleri 48 aya kadar vade süresi de barındırmaktadır. İlk yıl ödeme yapılmayan bu krediler ise girişimcilerin avantajına olduğundan dolayı bu yaz aylarında son derece yoğun başvuru talepleri gelmektedir. Rahat ve esnek ödeme koşullarına sahip olan faizsiz KOSGEB kredilerinden faydalanmak isteyen kişiler erken başvuru oluşturarak anında kredi tutarlarına sahip olabilmektedirler. Başvuru süreci ise tamamen İnternet üzerinden gerçekleşebilmektedir.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER