KOSGEB Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

KOSGEB Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

Vatandaşlarımız için korona virüs ekonomik sıkıntıları beraberinde getirdi. Girişimci olan pek çok vatandaşımız da bu ekonomik sıkıntılardan oldukça etkilendiler.

Vatandaşlarımız için KOSGEB kredi almanın yolları oldukça merak ediliyor. Vatandaşlarımız için korona virüs ekonomik sıkıntıları beraberinde getirdi. Girişimci olan pek çok vatandaşımız da bu ekonomik sıkıntılardan oldukça etkilendiler. Vatandaşlarımız tarafından KOSGEB kredisi almak oldukça önemlidir. Bununla birlikte işletmelerin ekonomi üzerindeki etkileri de göz önünde bulundurulduğu zaman işletme sahibi olacak vatandaşlarımızdan desteklerin esirgenmemesi gerekmektedir. Her çeşit vatandaşımızın her daim yanında olan bankalarımız korona virüs döneminde de vatandaşlarımızın yanındadır. Kimler KOSGEB kredisi çekebilir? KOSGEB kredileri için hangi şartlara sahip olmak gerekiyor? Gibi pek çok soru vatandaşlarımız tarafından oldukça merak ediliyor.

Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan kredile başvuruları için vatandaşlarımız ayrıntıları oldukça merak ediyorlar. Girişimci vatandaşlarımızın gündeminde bu sıralarda hep KOSGEB kredisi ile ilgili sorular yer alıyor. Vatandaşlarımız KOSGEB kredisine başvurmak için gerekli şartları ve başvuru detaylarını merak ediyorlar. Vatandaşlarımız bu kredilere başvuru yaparak ekonomik anlamdaki üst üste gelmiş sıkıntılarından bir nebze olsun kurtulmak istiyorlar. Vatandaşlarımız KOSGEB kredilerinden faydalansınlar ve bu fırsatları kaçırmasınlar diye vatandaşlarımız tarafından merak edilen ve araştırılan konular ile ilgili detayları haber kaynağımızda paylaştık.

MERAK EDİLEN KOSGEB DESTEKLERİ!


Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan başvurular için vatandaşlarımız her türlü detayı araştırırken bununla birlikte yapılan desteklerin de ne olduğunu oldukça merak ediyorlar. Bu krediler girişimci vatandaşlarımızın odağı haline gelmiştir. KOSGEB destekleri geleneksel girişimci ve ileri girişimci statüsünde bulunan vatandaşlarımıza hibe desteği olarak verilir. Özellikle bu hibe destekleri yeni girişimci olan vatandaşlarımız için araştırılmaktadır. Bu vatandaşlarımız geri ödemesi destek tutarlarını oldukça merak ediyorlar. Geleneksel girişimcilere 65.000 TL’ye, ileri girişimcilere 365.000 TL’ye kadar destek verilmektedir. Bu destek programlarının temel amacı yeni işletmelerin ayakta kalmasını sağlamaktır.
Korona virüs süreci bütün işletme sahipleri için oldukça ekonomik anlamda sıkıntılı günleri de beraberinde getirmiştir. Bununla birlikte de vatandaşlarımız korona virüs sürecinin başında kendilerine çözüm üretmeye çalışarak ayakta kalmak için çaba sarf etseler de bu süreç beklenenden daha fazla uzamıştır. Bu da işletme sahibi vatandaşlarımızın destek arayışı içine girmelerine sebep olmuştur. Bunun yanında olumsuz etkilerden en çok etkilenenler de yeni girişimciler olmuştur. Yeni girişimci vatandaşlarımız bu süreçte ayakta kalmakta zorlanmışlardır.

KOSGEB İLE ANLAŞMALI BANKALAR!
 • Akbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • İş Bankası
 • Denizbank
 • Vakıfbank
 • QNB Finansbank
 • Halkbank
 • Garanti BBVA
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Ziraat Bankası
KOSGEB KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI!
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma şartı aranmaktadır.
 • 18 yaşını doldurmuş olanlar başvuru yapabilmektedirler.
 • Uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmış ve başarılı olmuş olanlar destek kredisi alabilmektedirler. KOSGEB’in uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmamış olanların ise; üniversitede genç girişimci geliştirme programlarına katılmış olmaları istenmektedir.
 • KOSGEB veri tabanına kayıtlı olunması gerekmektedir.
 • KOBİ beyannamesi güncel olmalıdır.
KOSGEB KREDİSİNE NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?

KOSGEB kredisine başvuru yapacak olan vatandaşlarımız KOSGEB web sitesinden faaliyet gösterecek oldukları alanın KOSGEB tarafından desteklenip desteklemeyeceğini kontrol etmeleri gerekmektedir. Vatandaşlarımız tarafından bu konuya oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Vatandaşlarımız işletmelerinin faaliyet göstereceği sektör ile ilgili uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmış olmaları ve sertifikalarının olması gerekmektedir. Vatandaşlarımız işletme kurmalıdırlar ve bu süreçte işletmelere yaptıkları harcamaları fatura ile belgelemelidirler. Vatandaşlarımız KOSGEB veri tabanına kayıt olmalıdırlar. Bu işlemi KOSGEB web sitesinden gerçekleştirebilirler. Vatandaşlarımızın bir iş planı uygulayarak bu iş planını KOSGEB yetkililerine sunmaları gerekmektedir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR