Kamu Bankaları Konut Kredisi Yapılandırması Olacak Mı?

Kamu Bankaları Konut Kredisi Yapılandırması Olacak Mı?
YAYINLANMA TARİHİ: 09.07.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Kamu bankaları konut kredisi yapılandırması olacak mı? Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank konut kredisi yapılandırma yapılacak mı?

Milyonlarca vatandaşımızı yakından ilgilendiren ve sık sık yapılan araştırmalar kapsamında Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası tarafından sunulan kredi faiz oranları bulunmaktadır. Korona virüs salgını sebebiyle düşüş gösteren faiz oranları sonucunda pek çok vatandaşımızı kredi yapılandırma olanağının sunulup sunulmayacağı araştırıyor. Kamu bankaları tarafından hayata geçirilen 12 ay ödemesi yüzde 0,64 faiz oranları ile kredi paketleri sunuluyor. Bu kredi fırsatları ile birlikte pek çok vatandaşımız kredi yapılandırmasını dört göz ile beklemeye başladı. İşte krediler hakkında açıklanan son dakika gelişmeler…

Günümüzde pek çok vatandaşımız için son zamanların en çok merak edilen konuları arasında bulunan kredi yapılandırması ile ilgili gelişmeler gündemimizde bulunuyor. Resmi bir açıklama yapılmamasıyla beraber kamu bankaları müşterileri için sunduğu 12 ay ödemesiz yüzde 0,64 faiz oranları kapsamında kredi paketlerini sunduğunu açıklandı. Konut, taşıt ve tatil destek kredileri kapsamında bu kredilerin de vatandaşlarımız doğrultusunda yakından takip edileceği açıklandı. Bu durum kapsamında en düşük faiz oranları sunulan paketlerin yapılandırılıp yapılandırılmayacağı pek çok vatandaşımız tarafından merak edilmesi ile gündemimizde bulunuyor. Bu fırsatlar nihayetinde borçlarını hafifletmek isteyen vatandaşlarımız taleplerini oluşturmaları ile pek çok desteği bankalardan beklemektedir.

KAMU BANKALARI TARAFINDAN SUNULAN NORMALEŞME KREDİLERİ!

Korona virüs salgını sebebiyle mücadele dönemi sonrasında normalleşme sürecine girdi. Sonrasında kamu bankaları tarafından bu normalleşme süreci içerisinde yeni kredi paketleri devreye sokularak pek çok vatandaşımız için müjdeli haber verilme olanağı sunuldu. İşte, Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası tarafından devreye sokulan kredi paketlerine dair tüm ayrıntılar…


HALKBANK KONUT VE TAŞIT KREDİSİ OLANAĞI!

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için Halkbank tarafından 12 ay ertelemeli ve yüzde 0,64 faiz oranları dahilinde sunulan bu kredi fırsatı ile pek çok vatandaşımızın hayallerine kavuşması ön görülüyor. Ankara, İzmir ve İstanbul illerimiz için 750 bin TL olarak belirlenen kredi limitleri kapsamında diğer iller için ise 500 bin TL olarak belirlenmesi ile ön plana çıkılmaktadır.
Ayrıca Halkbank tarafından sunulan diğer fırsatlar arasında taşıt kredisi de bulunmaktadır. Bankalar tarafından yerli üretim yapan firmalar ile anlaşmaların yapılması doğrultusunda pek çok vatandaşımız düşük faiz oranları ile kredi sahibi olabilecek. Binek ya da ticari araç sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için sunulan taşıt kredi destek paketleri 60 aya varan vade imkanları ile birlikte sıfır araçlar için yüzde 0,49 olarak sunulmasının ardından 120 bin TL’ye kadar kredi fırsatının sunulduğu bildirildi. Ayrıca 7 yaşına kadar olan ikinci el araçlar için ise 60 aya varan vade seçenekleri kapsamında yüzde 0,82 faiz oranı ile 150 bin TL’ye kadar kredi fırsatını sunuyor.

VAKIFBANK KONUT VE TAŞIT KREDİ FIRSATLARINDAN YARARLANIN!

Kamu bankaları arasında bulunan Vakıfbank müşterileri için sunmuş olduğu konut ve taşıt kredileri korona virüs salgını sebebiyle düşüş gösterdi. Konut sahibi olmak isteyen bireylere özel olarak Ankara, İzmir ve İstanbul için belirlenen sınır 750 bin TL’ye kadar olması ile birlikte diğer iller için ise 500 bin TL’ye kadar konut kredi fırsatı sunulması ön görülüyor. Sıfır konutlar için verilen bu fırsat dahilinde yüzde 0,64 faiz oranı sunuluyor. Aynı zamanda ikinci el konutlar için belirlenen faiz oranı ise yüzde 0,74 olarak belirlenmiştir.
Taşıt kredilerinde ise yerli üretim yapan anlaşmalı firmalar kapsamında sıfır km ticari ya da binek araç alacak kişiler için aylık yüzde 0,49 ve yüzde 0,69 faiz oranları ile dikkatleri üzerine çekme olanağına sahip olmaktadır. İkinci el taşıtlar için ise belirlenen faiz oranı yüzde 0,82 olmasıyla beraber taşıt kredi imkanı sunuluyor. Ayrıca azami limit ise 150 bin TL olarak belirlenerek pek çok vatandaşımız için müjdeli haber verildi.
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER