İşsiz Olanlar, Ev Hanımları İçin Çalışmadan Günlük 95 TL Para Yardımı Yapılıyor!

İşsiz Olanlar, Ev Hanımları İçin Çalışmadan Günlük 95 TL Para Yardımı Yapılıyor!
YAYINLANMA TARİHİ: 09.07.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

İşsiz olanlar, ev hanımları için çalışmadan günlük 95 TL para yardımı yapılıyor! Ancak buraya başvurmak gerek…

Yapılan son dakika açıklamalar doğrultusunda ekonomik durumu iyi olmayan bireyler için müjdeli haber geldi. Gelir sahibi olmayan ya da orta gelir sahibi olan bireyler için iş imkanı sağlanacağı açıklandı. Besni Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Tekstil firması işbirliği yapması durumunda iş sahibi olmayan ve maddi durumu iyi olmayan bireyler için meslek edindirme çalışmaları başlatacağını bildirdi. Ekonomik ve sosyal olarak kendi yaşamlarını güçlük içerisinde geçindiren bireyler için mesleki çalışmalar, rehberlik çalışmaları ve İŞKUR vasıtası ile birlikte meslek edindirme kurslarına katılabilir hem meslek öğrenebilir hem de para kazanma fırsatını elde edebilirsiniz. Böylelikle Hayırsever iş adamları sayesinde İŞKUR kapsamında meslek edinerek sürekli işçi statüsüne girme olanağına sahip olabilirsiniz.
Bu kapsam doğrultusunda Besni Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcıları Musa Şimşek ve Emre Çalgan’ında katılımı ile toplantı gerçekleştirildi. Bu toplantı nihayetinde fabrika da çalıştırılmak üzere yaklaşık 120 kişinin meslek edinme çalışmalarına katılarak iş sahibi olma olanağına sahip olması bekleniyor.

EKONOMİK AÇIDAN SIKINTI ÇEKENLERE MÜJDELİ AÇIKLAMA GELDİ! İŞTE YAPILAN AÇIKLAMA!

Ekonomik ve sosyal açıdan kendi yaşamlarını şekillendirmek ve meslek edinme olanağına sahip olmak isteyen bireyler için Besni Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Orhan tarafından yapılan açıklamalar pek çok vatandaşımızın dikkatini çekmesi ile ön plana çıkmayı başarmıştır. İşte Besni Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Orhan tarafından yapılan açıklama şu şekildedir;
 “Ülkemizde 1986 yılından beri dezavantajlı vatandaşlarımızın yararına bir uygulama olarak süregelen Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti kapsamında müdürlüğümüz, ilgili mevzuat çerçevesinde kriterleri uyan vatandaşlarımıza çeşitli destek hizmetleri yapmakta. Bu hizmetlerle vatandaşlarımızın ekonomik ve sosyal olarak kendi yaşamlarını kendilerinin şekillendirmesi için tarafımızda süreli nakdi yardımların yanında, mesleki çalışmalar, rehberlik çalışmaları ve İş-Kur eşgüdümünde meslek edindirme çalışmaları yapılmaktadır.
Nihayetinde başvurusunu aldığımız vatandaşlarımızın herhangi bir yardıma bağlı kalmaksızın kendi yaşamlarını idame ettirmeleri amaçlanmaktadır. Sosyal Devlet olmanın gereği olarak yardıma ihtiyacı olan bütün vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu belirtmekle birlikte amacımız çalışan, üreten ve hiçbir kişi ve kuruma ihtiyaç duymadan yaşamını idame ettiren bir toplum dinamiği oluşturmaktır.
Bu bağlamda ilçemizde fabrikaları bulunan iş adamı İbrahim Halil Fındıkçı ve Mesut Özhan ile kurumumuz arasında bir protokol yapılacaktır. Bu protokol neticesinde işadamlarımız, kurumumuzca Sosyal ve Ekonomik Hizmeti ile desteklenen vatandaşlarımız ile Besni Sosyal Hizmet Merkezi Konferans salonunda bir toplantı ile buluşturuldu.
Firma yetkilileri, çalışmak isteyen tüm kişilerin Besni’de yeni açılan fabrikalarında çalıştırılacağı sözünü verdiklerini ifade ettiler. Yapılan toplantının hemen akabinde 11 kişinin şartları uygun bulundu ve yakın zaman içinde çalışmaya başlayacakları bildirildi.
Bu sayının artması için ise gerekli koordinasyonun devam etmesi kararlaştırıldı. Başvurusu kabul edilen vatandaşlarımızın ilk 3 ay İş-Kur kapsamında mesleki tecrübe kazanmaları sağlandıktan sonra sürekli işçi statüsüne kavuşacaklarını, bu bağlamda bir tür meslek edinmeyi de vatandaşlarımıza kazandırmaya çalıştıklarını söyledi ‘’ ifadelerini kullandı.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER