İŞKUR’dan Meslek Edindirme Kursları Müjdesi Geldi! Günlük 89 TL Ödeme Alabilirsiniz!

İŞKUR’dan Meslek Edindirme Kursları Müjdesi Geldi! Günlük 89 TL Ödeme Alabilirsiniz!

İŞKUR istihdamın artması ve işsizliğin azalması için birbirinden farklı fırsatları vatandaşlarımıza sunmasının ardından yeni projeler ile gündemimizdeki yerini almaktadır.

Günümüzde her geçen gün artış gösteren işsizliğin ön plana çıkmasının ardından dikkatleri üzerine çekmektedir. İŞKUR istihdamın artması ve işsizliğin azalması için birbirinden farklı fırsatları vatandaşlarımıza sunmasının ardından yeni projeler ile gündemimizdeki yerini almaktadır. İŞKUR tarafından yapılan açıklamalar dahilinde Meslek edindirme kursları gündemimize gelmesinin ardından pek çok vatandaşımız için umut kaynağı olunmaktadır. İşsiz olan vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren bu proje doğrultusunda günlük 89 TL’lik ödemelerinizi alarak hem meslek sahibi olma fırsatını elde edebilir hem de gelir sahibi olabilirsiniz. İŞKUR birbirinden farklı fırsatlar ile sunmuş olduğu avantajlar ile beraber gündemimizde bulunmasının ardından bu fırsatları değerlendirmek isteyen bireyler için dikkatler ön plana çıkmaktadır.

İşsizleri iş sahibi yapmak adına birbirinden farklı projeler oluşturan İŞKUR istihdamı arttırmak amacıyla da gündemimizde bulunmaktadır. Pek çok vatandaşımız için umut dağıtarak işsizliğin azalmasına destek vermektedir. Meslek edindirme kurslarına katılım sağlayarak elde edeceğiniz gelir ve bilgi sayesinde iş sahibi olabilir ve İŞKUR sayesinde iş imkanlarını değerlendirme olanağına sahip olabilirsiniz. Kişilerin yetenekleri ve ellerinden gelen işlere yönelik oluşturulan projeler ile beraber vatandaşlarımıza destek olunmaktadır. İş Başı Eğitim programının ön plana çıkması ile beraber vatandaşlarımız günlük 89 TL’lik ödemelerini alarak gündemimizde ki yerini almaktadır. On binlerce vatandaşımızı yakından ilgilendiren bu son dakika gelişmeler ile gündemimizde ki yerini alabilir ve detayları haber adresimiz üzerinden öğrenerek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

MESLEK EDİNDİRME KURS PROJELERİ HAYATA GEÇİRİLDİ!

İşsizliğin azaltılması amacıyla İŞKUR tarafından oluşturulan meslek edindirme kurs projeleri pek çok vatandaşımız için birbirinden farklı olanakları gün yüzüne çıkarmasının ardından ön plana çıkmaktadır. Milyonlarca vatandaşımızı yakından ilgilendiren bu son dakika gelişmeler ile beraber işsizlik azalacak ve pek çok vatandaşımız gelir sahibi olarak evini geçindirme olanağına sahip olabilecek. Özellikle korona virüs ile mücadele dönemi içerisinde meydana gelen artış sonrasında işsizlik pek çok sıkıntıyı da beraberinde getirmektedir. Gündemimizde bulunan fırsatlar ile beraber pek çok vatandaşımız bu kurslara katılım sağlayarak büyük fırsatları değerlendirme hakkına sahip olabilecek.

İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

En az 2 sigortalı çalışanı olan iş yerlerinde uygulanır.

2-10 çalışana 1, 11 + çalışana % 10 oranında katılımcı verilir. %50 istihdam taahhüdü verilirse bu oran %30'a kadar çıkarılabilir.


Kontenjanın hepsini tek seferde kullanmak zorunlu değildir. Ayda en fazla 3 sefer İŞKUR'a yeni talepte bulunulabilir.

Program en fazla 320 fiili gün uygulanır(Süre kısıtlaması ya da uzatılması kurumun inisiyatifindedir). Program süresinden önce bitirilebilir. 1 yıl yani 320 fiili günü sadece ağır ve tehlikeli işlerde çalışacak daha önce hiç sigorta girişi olmayan katılımcılar kullanabilir.

Program günde en az 5 saat en fazla 8 saat uygulanır.

Programın günün hangi saatinde uygulanacağına taraflar karar verir. Haftada bir gün bile uygulanabilir.

Özel sektörle ortaklığı bulunan Kamu kurumları (TEDAŞ, AYDEM) dahil bütün işyerlerinde uygulanır.

İŞKUR MESLEK EDİNDİRME KURSUNDAN YARARLANMA ŞARTLARI NELERDİR?

İŞKUR tarafından yapılan projeler arasında önemli bir yere sahip olan meslek edindirme projesi pek çok vatandaşımız tarafından araştırılması ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Pek çok vatandaşımız için sunulan bu fırsatlardan yararlanmak için belli başlı şartlar gündemimizde bulunmaktadır. İŞKUR meslek edindirme projesinden yararlanmanın şartları İŞKUR tarafından şu şekilde açıklanmıştır;
  • Kuruma kayıtlı işsiz olmak.
  • 15 yaşını tamamlamış olmak.
  • İşverenin birinci veya ikinci derece kan hısımı veya eşi olmamak.
  • Emekli olmamak.
  • Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde program düzenlenecek işverenin çalışanı olmamak.
  • İşverenle 1. veya 2. derece kan hısımı olmamak.
  • Son 1 aydır sigortalı olarak bir işte çalışmamış olmak.


DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR