İş Bulamayanlara Geri Ödemesiz KOSGEB Kredisi Verilecek! İşte Başvuru Şartları…

İş Bulamayanlara Geri Ödemesiz KOSGEB Kredisi Verilecek! İşte Başvuru Şartları…
YAYINLANMA TARİHİ: 19.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

İş bulamayan ve kendi işini kurmak isteyen yüz binlerce vatandaşımızın en büyük sorunu finansal kaynak bulamamaları.

İş bulamayan ve kendi işini kurmak isteyen yüz binlerce vatandaşımızın en büyük sorunu finansal kaynak bulamamaları. Kendi işini kurmak isteyen, ilgili mesleği veyahut tecrübesi ile alakalı bir işletme sahibi olmak isteyen yüz binlerce vatandaşımızın artık arkasında devletimiz var. Devlet, ödeme yapacağı kişileri kendi belirliyor ve gerçek manada işletme kurma potansiyeli olabilecek olan vatandaşlarımıza ödemeler yapıyor. Peki, KOSGEB kredisi nasıl alınır? Hangi bankalar KOSGEB kredisi veriyor? Başvuru şartları neler? Vatandaşlarımız her geçen gün bu soruyu soruyor ve cevaplarını bulmak istiyor ancak kimse doğru bir cevap veremiyor. İşte tüm ayrıntıları ile KOSGEB kredileri…

Ülkemiz genelinde ve dünyada yaşanan Korona virüs Pandemi salgını ile alakalı gelişmeler devam ediyor. Çin Wuhan’da yeniden Korona virüs salgınının başlaması sonrasında milyarlarca insanı telaş bastı. Ancak bir yandan da ekonomik olarak bozuklukların düzeltilmesi ile alakalı gelişmeler ve çalışmalar yapılıyor. Özellikle ülkemizde pek çok kamu kurumu personel alımı yapıyor, iş bulmak isteyenlere İŞKUR desteği veriliyor ve kendi işini kurmak isteyen kişilere KOSGEB aracılığı ile karşılıksız ve geri ödemesiz olarak hibe kredi veriliyor. Verilen bu kredilerin tamamı iş kurmak, gerekli malzemelerin temin edilmesi ve reklam / tanıtım gibi ürünlerin satın alınabilmesi için kullanılabiliyor. KOSGEB nasıl kayıt olunur? KOSGEB veri tabanı nedir? KOSGEB kimlere kredi verir? Gibi sorular soran milyonlarca vatandaşımız KOSGEB’den nasıl kredi alabileceğini merak ediyor. Merak içerisinde olan tüm okurlarımızın daha kolay bir şekilde KOSGEB hibe kredi alabilmesini sağlıyoruz.

KOSGEB NEDİR?

1990 yılından bu yana hizmet veren KOSGEB kendi iş sahasını kurmak isteyen girişimcileri destek vermeye devam ediyor. Ülkemiz genelinde pek çok işletmeci KOSGEP sayesinde aldığı destekle kendi işini kurma fırsatı buluyor. Kendi işinin patronu olmak isteyenler 50 bin TL hibe ve 100 bin TL ödemeli olmak üzere 150 bin TL'ye kadar destek alabiliyorlar. Girişimcilik Kredisine başvuruda bulunmak için ise belirli bir şart grubunu yerine getirmek gereklidir. Eğer bir kişi bir işletme kuracak ve herhangi bir maliyet karşılama gücü yok ise devlet KOSGEB’e başvuru yapan işletme sahibi girişimciye belirli bir miktar karşılığında destek sağlıyor. KOSGEB sadece girişimcilik sertifikasyon eğitimini başarı ile tamamlayan kişilere KOSGEB hibe kredi vermektedir.


KOSGEB HİBE KREDİ NASIL ALINIR?

KOSGEB hibe krediden faydalanabilmek için öncelikli olarak KOSGEB girişimcilik sertifikasyon eğitimini tamamlamak gerekiyor. KOSGEB hibe kredi nasıl alınır sorusunu tüm arama motorlarında arayan okurlarımızın öncelikli olarak bilmesi gerekiyor; KOSGEB veri tabanına üye olmanız, KOBİ beyannamesi vermeniz ve sistemin sizden istediği tüm belgelerin eksiksiz bir şekilde KOSGEB veri tabanına yüklenmesi gerekiyor. Kişilerin bir eksik evrak sebebiyle dahi aylarca uğraştığı biliniyor bu nedenle ilk defa üye olacak iseniz mutlaka sizden istenilen tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde KOSGEB veri tabanına yükleyin.

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM SERTİFİKASYONU

KOSGEB girişimcilik eğitim sertifikasyonu için mutlaka önce KOSGEB’e üye olmanız gerekmektedir. Daha sonrasında yapılacak olan yönlendirmeler sayesinde KOSGEB girişimcilik eğitim sertifikasyonuna üye olabilirsiniz.
 
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER