İnternet Üzerinden Tablet, Laptop Başvurusu Nereden Yapılıyor?

İnternet Üzerinden Tablet, Laptop Başvurusu Nereden Yapılıyor?

Daha öncelerde bilgisayar veya tablet gibi teknolojik aletler bir lüks olarak sayılsa da artık ülkemizde yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle bir ihtiyaç haline geldi.

Ülkemizde pek çok kişi aynı imkanlara sahip değildir. Daha öncelerde bilgisayar veya tablet gibi teknolojik aletler bir lüks olarak sayılsa da artık ülkemizde yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle bir ihtiyaç haline geldi. Çok öğrencinin eğitimi için gerekli olan tablet veya bilgisayar gibi teknolojik aletler temin edinmek zorunda kalındı. Ancak tablet almak için herkesin ekonomik anlamda gücü olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda ise ihtiyaç sahiplerinin kullanabilmesi adına askıya tablet uygulaması gerçekleştiriliyor. Baskıda tablet uygulaması sayesinde tablet ihtiyacı olan ancak ekonomik olarak gücü olmayan öğrencilerin veya kişilerin ücretsiz bir şekilde tablet sahibi olması sağlanıyor. Bu nedenle bu gibi destekler pek çok kişinin ihtiyacının giderilmesine yardımcı oluyor. Ancak bu konular hakkında bilgiler yetersiz olduğu için pek çok kişi bilgi edinmek için araştırmalar yapmaya başlıyor. Belediyeler ücretsiz tablet kampanyaları başlattı ve başvuru ekranları erişime açılmaya başlandı. Öğrenciler birçok belediyeye veya kuruma tablet başvurusu yapabilecek. Başvuru yapmayı bekleyen kişiler ise başvuru tarihinin ne zaman olduğu konusunda büyük bir merak içerisinde kaldı. Yapılan son açıklamalara göre ise askıda tablet uygulamasından faydalanmak isteyen kişilerin haftaya başlayacak olan başvurulara katılmaları gerektiği açıklandı.

Askıda Tablet Uygulamasının Başvuruları Nasıl Yapılır?

Askıda tablet uygulaması pek çok öğrenci için oldukça büyük bir fırsattır. Son zamanlarda yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle eğitimi uzaktan eğitim olarak görülmesi de tablete ihtiyacın artmasını sağladı. Bu konu hakkında detaylı bir şekilde bilgi almak isteyen öğrenciler aynı zamanda başvuruların nereden ve nasıl yapılacağını merak ediyorlar.


Eğitim için imkanı olmayan öğrencilere ulaşmayı planlayan bu kampanya için askidatablet.com adresine girip “Askıdan Tablet Talep Et” butonuna tıklayınız. Butona bastıktan sonra siteyi yönlendirirsiniz ve karşınıza bir form çıkar. Karşınıza çıkan formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun. Sonrasında ise formunuzu doğruluğunu kodlayarak gönderebilirsiniz. Ancak bu formlar aynı zamanda incelemeye alınarak doğruluğunu görevli kişiler tarafından doğrulama yaptıktan sonra işlem alınıyor. Belediye görevlileri formunuzu inceleyip doğruluğunu onaylayacak. Bu nedenle  bilgilerinizin doğru bir şekilde yazılmış olması oldukça önemlidir.

Tüm başlamaları tamamlayıp başvurunuzun onaylanmasını sağladıktan sonra asker bırakılan tabletlerden biri belediye görevlileri tarafından evinize kadar teslim edilir. Ancak sizlerde ihtiyacı olan öğrencilere destek olmak için tablet yardım yapmak istiyorsanız Asya tablet bırakmak istiyorsanız askıya tablet bırak butona tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. butona tıkladıktan sonra gereken bilgileri yazabilir ve kaç adet tablet bırakacağımızı ve tabletinizin türünü yazarak askıda tablet uygulamasına destek olabilirsiniz. İhtiyacı olan kişilerin tablet sahibi olmasına imkan sağlamış olursunuz. Belediye görevlileri tableti sizden alıp yardım edilecek öğrencilere ulaştıracaktır. Ayrıca ikinci el tabletlerinizi de bağışlayabilirsiniz.

İhtiyacı olan ancak imkanı olmayan kişilerin tablet sahibi olması için geliştirilen bu askıda uygulama imkanı sayesinde pek çok kişinin ücretsiz bir şekilde tablet sahibi olabiliyorlar. yardımlaşma ve dayanışmanın önemli olduğu şu günlerde bu gibi uygulamalara destek vermek için sizler de imkanlarımız doğrultusunda katkılar sağlayabilirsiniz. Çevrenizde ihtiyacı olan kişilere de bu uygulamalardan bahsederek destek olabilirsiniz.
 
Askıda Tablet Uygulamaları Hangi Illerde Ve Belediyelerde Gerçekleştiriliyor?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Izmir Büyükşehir Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale, Bolu Belediyesi, Kirşehir Belediyesi, Denizli Belediyesi, Burdur Belediyesi, Kadiköy Belediyesi, Bağcılar Belediyesi, Konya Büyükşehir Belediyesi, Adana Büyükşehir Belediyesi, Tuzla Belediyesi, Sancaktepe Belediyesi askıda tablet uygulamasını gerçekleştiren iller ve belediyeler arasında yer alıyor.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER