Herkesin Merakla Beklediği Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Açıklamalar Geliyor! Son Gün 31 Aralık!

Herkesin Merakla Beklediği Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Açıklamalar Geliyor! Son Gün 31 Aralık!

Silinen para puanlara itiraz edebilirsiniz! Para puanlar silinecek mi? Son Gün 31 Aralık mı? Uzmanlar ne diyor?

Geçtiğimiz günlerde milyonlarca vatandaşı ilgilendiren kredi kartı puanlarının 31 Aralık 2020'de silineceği açıklaması geldi. Vatandaş sürekli olarak uyarılmaya başlandı. Yapılan açıklamalara göre para puanlar için son gün 31 Aralık olarak belirtilmişti.

Ardından vatandaş yoğun bir şekilde araştırmaya başladı. Bazı vatndaşlarda son gün gelmeden para puanlarını harcamaya başladı. Bununla ilgili araştırmaların ardından bankalardan peşpeşe açıklamalar geldi. Herkesin beklediği açıklama da konu ile ilgili olarak bankalar tarafından yapılmaya başlandı.

Bankalardan tek tek açıklamalar gelmeye başladı. En çok merak edilen konulardan biri olan 2021 yılına devredecek mi silinecek mi konusuna da açıklamalar gelmeye başladı...

AÇIKLAMA GELDİ!

Konu ile ilgili olarak açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre, kamu ve özel banka ayrımı olmayacağı belirtildi. Sözü edilen konu ile ilgili olarak, Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Ağaoğlu yaptığı açıklamada, konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ağaoğlu yaptığı değerlendirmede, puanların devrinin güzel bir haber olduğunu belirmesi üzerine sözlerine şu şekilde devam etti; "Böyle olması gerekiyordu. Bankalarda biriken puanları sene sonu iptal ediyorlardı, tüketiciye de yansımıyordu" ifadelerini kullandı.

"SİLİNEN PUANLARINIZA İTİRAZ EDEBİLİRSİNİZ"

Bankalar tarafından onu ile ilgili olarak uyarılar yapılıyor. Bu uyarılara göre bankalar sınırlı tarihli olan kredi kartı puanlarının kampanya bitmeden kullanılması konusunda uyarılarda bulunuyor.  Puanlar sadece kredi kartlarında birikmemektedir. Bu para puanlar ayrıca Akaryakıt istasyonları ve bazı markaların da kartlarından para puan kazanılmaktadır. Ağaoğlu tarafından yapılan yorumlara göre, insanların yıl boyunca bonusları harcamadıkları akllarına gelmediğini belirterekmesi üzerine, "Tüketicinin elde ettiği puanlar onların kazanmış olduğu haklarıdır.

İki ay sonra sileceğim, yıl sonunda sileceğim' gibi mesajlar geliyor ama bunları hukuki bir dayanağı yok" açıklamasında bulunmuşlardır. Uzmanlar vatandaşın silinen para puanlara itiraz edebileceği açıklamasını yapmışlardır. Eğer silinen puanlar geri verilmezse Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuru yapılabilmektedirler.

BANKALARDAN AÇIKLAMALAR GELİYOR!


İNG BANK'TAN PARA PUAN AÇIKLAMASI!


İNG Bank tarafından yapılan açıklamaya göre, "Biriken puanlar yeni yıla devrediyor. Kampanya dahlinde ise puanların silinmediğini söyledi. Biriken puanların kampanya tarihlerinde sınırlı ise bunu müşterilerimize bildiriyoruz." ifadelerinde bulunmuştur.

TEB'DEN PARA PUAN AÇIKLAMASI!

TEB Türkiye Ekonomi Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre, "kartlarında yıl boyunca biriken puanların sonraki yılda kullanmaları için devrediliyor. Kampanya dahilinde kazanılan hakların ne zaman bittiğini ise müşterilere bildiriyoruz." ifadeleri kullanılmıştır.

HALKBANK PARA PUAN AÇIKLAMASI!

Halkbank tarafından yapılan açıklamaya göre, "Kazanılan para puanları silmiyor veya geri almıyoruz. Birikimler yeni yıla devrediliyor ve salgın sebebiyle de biriktirilen paraf paralar e-ticaret harcamalarında kullanılabilir." ifadeleri kullanıldı.

ZİRAAT BANKASI PARA PUAN AÇIKLAMASI!

Ziraat Bankası taarfından yapılan açıklamada, "Müşterilerimizin yaptığı harcamalar nedeniyle kazandığı bankart liralar yıl sonunda silinmiyor. Yeni yıla devredilen para puanlar istenildiği zaman kullanılabilir." açıklamalarında bulunmuştur.

VAKIFBANK  PARA PUAN AÇIKLAMASI!

Vakıfbank tarafından yapılan açıklamaya göre, "Müşterilerimizin bankamızdan kazanmış olduğu para puan hakları sonsuza dek geçerlidir. Puan veya kazanılmış hiç bir hakkı silmiyoruz. Her yıl biriken puanlar sonraki yıla devreder." ifadeleri kullanılmıştır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR