Halkbank 2. El Taşıt Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? En Fazla Ne Kadar Verilir?

Halkbank 2. El Taşıt Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? En Fazla Ne Kadar Verilir?

Halkbank ikinci el taşıt kredisi nedir? Başvurular nasıl olacak? Ödemeleri nasıl olacak? Kredinin özellikleri nelerdir? Bu krediden yararlanma şartları nelerdir?

Halkbankası kredi desteklerinin ardı arkası gelmiyordu. Korona virüs'ün ilk gününden bu yana desteklerine devam etti. Korona virüsle beraber artan araç kullanımı ve araç alımı ile de krediler yükseldi.

Özellikle sıfır araç kullanımına yönelimin artması ile 2. el araca olan yönelimde arttı. Vatandaş toplu taşıma kullanmak istemezken 2. el araçlara yöneldi. Ayrıca sıfır araçlara gelen ÖTV zammıda beraberinde gelince ikinci el araç piyasası hareketlendi.

İKİNCİ EL ARAÇ KREDİSİ NEDİR? (HALKBANK)

Araç sahibi olma hayali olan vatandaş için, fakat bütçesi araç alımına uygun olmayanlar için Halkbank tarafından hayata geçirilen 2. el araçlar için Taşıt Kredisi, istenilen 2. el araca sahip olmanıza destek imkan sağlayan kredidir.

KREDİNİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR? (HALKBANK)

Halkbank, ikinci el araç kredisi kullanımında, fatura değeri ve kasko değeri 120.001 TL altında olan araçlar için ise 60 aya varan vade imkanı ile sunulmaktadır. Halkbank tarafından Taşıt Kredisi alan müşteriler dilerlerse eğer ödemelerine 3 ay sonrada başlayabilecekler.

Halkbank 30.000 TL tutarındaki taşıt kredisini, %1,33 faiz oranı ile 60 aya varan vade seçeneği ve aylık 780,73 TL taksitle ödeyebilirsiniz.


HALKBANK İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ ÖDEMELERİ NASIL OLACAK?HALKBANK İKİNCİ EL TAŞIT KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Halkbank tarafından sunulan taşıt kredisinden yararlanmak başvurunuzu size en yakın Halkbank Şubesine yapabilirsiniz. Halkbank Taşıt kredi başvurusunda müşteriden istenen bazı belgeler bulunmaktadır. Başvuruda sözü edilen belgelerin ayrıntılarını da şubelerden ve müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

HALKBANK İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?

Halkbank taşıt kredi başvurusu için öncelikle, alacağınız 2.el aracın 7 yaşını geçmemiş olması gerekmektedir. Diğer şartlar ise aşağıdaki gibidir;

Halkbank taşıt kredi başvurusu için, Proforma Fatura değeri- Kasko değeri 120.001 TL üzeri olan araçlarda kredi vadesi 48 ay olarak sunulmaktadır.

Kredinin yıllık maliyet oranı; faizi, kredi tahsis ücreti ve vergileri de kapsamakta olup örnek vade tutarı üzerinden hesaplaması yapılmıştır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER