Halkbank 10 Bin TL Kredi Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır? İhtiyaç Kredisi Başvuru Ekranı!

Halkbank 10 Bin TL Kredi Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır? İhtiyaç Kredisi Başvuru Ekranı!
YAYINLANMA TARİHİ: 14.07.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Halkbank temel ihtiyaç kredisi başvrusu nereden yapılır? Krediden kimler yararlanabilir? Kredinin özellikleri nelerdir? Kredilerin ödemeleri nasıl olacak? Kredi faiz oranları nedir?

Korona virüs salgını kapsamında Halkbank tarafından müşterilerine bu süreçte desteği devam ediyor. Halkbank tarafından verilen bu kredi 1.000 TL, 10.000 TL olarak sunulurken krediyi ödemeye 6 ay sonrada başlama imkanı sağlanmıştır. Kredi başvuru ve sorgulaması ekranı de haberimizde sizler için paylaştık.

HALKBANK TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ NEDİR?

Halkbank tarafından müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak adına verilen destek kredisi'nin ayrıntıları belli oldu. İşte kredinin özellikleri;

Kredi ile ilgili yapılan açıklamada, Hassas günlerden geçtiğimiz korona virüs salgını ile beraber bu dönemde devreye alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri için; hane halkı aylık geliri 5.000 TL’nin altında olan Halkbank müşterilerinin gıda, sağlık, kira, fatura ödemeleri ve elektrik, su, doğalgaz vb. gibi temel ihtiyaçlarını bu süreçte finanse edebilmek amacı ile, aylık %0,49 faiz oranı ile 6 ay ödemesiz dönemli olarak, 36 aya varan vade seçenekleri ile 10.000 TL'ye kadar Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi müşterlerinin hizmetine sunulmaktadır.

HALKBANK TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ  TUTAR VE ÖDEME KOŞULLARI

Halkbank kredi için; 10.000 TL’ye kadar krediyi aylık %0,49 faiz oranı ile ve 36 aya varan vade seçenekleri ile kullanabilme imkanı sağlanmaktadır.

Halkbank l​Kredi ödemelerinizi; 6 ay ödemesiz dönemli olarak kullanma imkanıda sağlanmaktadır.

KREDİ'DEN NASIL FAYDALANILIR?

Halkbank tarafından sunulan Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi’nden hane halkı aylık geliri (aynı evde yaşayan eş ve çocuk) 5.000 TL ve altında olan ücretli kişiler, asgari ücretli vatandaş, emekli vatandaş, serbest meslek mensubu olan müşteriler faydalanabilecektir.


Kamu bankalarının ortak kararı ile verilecek olan kredi için sadece bankaların birinden başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca aynı hane içerisinden ise sadece bir kişi başvuru yapabilir. Sadece 1 kişinin başvrusu değerlendirmeye alınacaktır.

Kredi talebinizin değerlendirilmesi için KGF (Kredi Garanti Fonu) ile kişisel verileriniz paylaşılmaktadır.

ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

 

Kredi
Tutarı
VadeÖdemesiz
Dönem
Aylık
Faiz
Taksit
3.00036
Ay
6
Ay
%0,49113
TL
5.00036
Ay
6
Ay
%0,49188
TL
7.50036
Ay
6
Ay
%0,49282
TL
10.00036
Ay
6
Ay
%0,49376
TL


BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Halkbank tarafından salgın süreci ile beraber kamu bankaları aracılığı ile verilmeye başlayan kredi başvuruları için;

- Halkbank şubelerine giriş yaparak,

- Halkbank mobil şubelerden,

- 0850 222 0 400 Halkbank Dialog’u arayarak kredi başvurularınızı şubelere gitmeden yapabilirsiniz.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER