Yurt dışında da kullanıma giren Youtube Premium ülkemizde de faaliyete başladı. Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan Youtube'da reklamsız, özgün ve kaliteli bir izleme deneyimi için Youtube Premium servisi kullanıma girdi. İnternette kullanıcılar Youtube paralı mı oldu? Youtube Premium nedir, ücretsiz Premium üyelik nasıl açılır? Sorularının yanıtını araştırmaya başladı.

Youtube Premium, 16 Temmuz-17 Temmuz tarihlerinde resmen Türkiye'de de kullanıma açıldı. Kullanıcılar, Youtube Premium ile karşılaşınca şaşırdı. Youtube Premium'un getirdiği yenilik; reklamsız video ve müzikler, istenilen videoyu hiçbir ek site ve program kullanmadan indirmek gibi avantajları oldu. Öte yandan Youtube Premium'da özel ve orjinal video ve içerikler de sadece Youtube Premium üyelerine sunulacak.

YOUTUBE PARALI MI OLDU? YOUTUBE PREMİUM PARALI MI?

Youtube, halihazırda ücretsiz olarak video paylaşım paltformu olmayı sürdürüyor. Yine Youtube.com için herhangi bir ücret ödemeksizin içeriklere ulaşabileceğiz. Youtube'da reklamlı videolar ve diğer içerikler ücretsiz olarak sunulacak. Ancak Youtube Premium'da ücretsiz video ve içerikler yer alıyor ve diğer ekstra özellikler de kullanıcılara sunuluyor. Bu yüzden Youtube değil ancak Youtube Premium ücretli oldu.

YOUTUBE PREMİUM ÜCRETSİZ ÜYELİK NASIL AÇILIR? YOUTUBE PREMİUM ÜYELİK ÜCRETLERİ

Youtube Premium üyelik ücretleri açıklandı. Tek kişilik Youtube Premium bireysel abonelik paketinin aylık fiyatı 16,99 TL, 5 kişilik Aile paketi 25,99 TL, Yalnızca Youtube Müzik aboneliği ise 13,99 TL, Yalnızca Youtube müzik aboneliği (5 kişilik) 20,99 TL olarak açıklandı.

Youtube Premium'da yeni üyelik açanlar, ilk 3 ay ücretsiz olarak kullanım şansı yakalayacak. Youtube Premium'da yukarıdaki paketlerden satın aldığınızda ilk 3 ay için ücret ödemeyeceksiniz.