İzmir'de çıkan orman yangınını kontrol altına almaya çalışan OGM Orman Yangınlarına Müdahale Şube Müdürü Özkan Özbedel, köylüler tarafından "ormanı yakmakla" suçlanıp darp edildi! Köylüler, "karşı ateş" yöntemiyle, yangını büyümeden kontrol altına almak isteyen OGM Şube Müdürü Özkan Özbedel'i, orman yangını çıkarmaya çalışan kişi zannedince ortalık bir anda karıştı ve Özbedel saldırıya uğradı! 

Orman Genel Müdürlüğü, Orman yangınlarına Müdahale biriminde Şube müdürlüğü yapan Özkan Özbedel, İzmir'de çıkan orman yangınına karşı ateş yöntemiyle müdahale etmek istedi. Bu sırada olay yerine gelen köylüler, Özbedel'i orman yangını çıkarmaya çalışan kişi zannedince olaylar büyüdü. Özbedel, olay anında darp edildi.

ÖZBEDEL: KÖYLÜLERİN CANI SAĞOLSUN

OGM Şube müdürü Özkan Özbedel, "karşı ateş" adı verilen yöntemle İzmir'deki orman yangınını kontrol altına almaya çalıştığını ve bu esnada köylüler tarafından yanlış anlaşıldığını aktardı. Sosyal medyadan kendisine gelen yalan yanlış karalamalar ve anlamadan verilen yargısız infazlar nedeniyle üzüntü duyduğunu aktaran Özkan Özbedel, yine de köylülerin canı sağolsun dedi. 

25 yıllık Orman Mühendisi olduğunu aktaran Özbedel, aynı yöntemle daha önce birçok köyün yanmasını önlediklerini söyledi. Genel Müdürlükten verilen talimat neticesinde, yangının daha da büyümesinin önlenmesi için karşı ateş verilmek suretiyle yanıcı maddenin kuvvetinin azaltılmaya çalışıldığını aktaran Özbedel, bu işlem esnasında oradaki köylülerin yanlış anlama sonucu anlamsız bir olay yaşandığını, kendisinin bu tepkilere karşılık vermeden, köylülerin sinir ve heyecanını da anlayarak olay yerinde pek fazla kalmadığını aktardı.

Özbedel, olay yerine gelen jandarma ekiplerine olayı izah ederek gerekli tedbirleri hızla aldıklarını ve görevine devam ettiğini de sözlerine ekledi.