Ünlü Twitch yayıncısı Ninja son zamanlarda eskisi kadar izlenmediğini fark etti. Bazı yayıncıların izlenmesi Ninja’yı geçiyordu. Tabii kide bu olay Ninja’nın gelirlerini doğrudan etkiledi. Ninja 4 milyon takipçisi olmasına rağmen Twitch’te yayın açmayı bıraktı.

Peki Ünlü Yayıncı Neden Twitch Platformunu Bıraktı?

Ninja son zamanlarda izleyicisinin düşmesinin sebebini Fortnite olarak görüyor. Eskisi kadar popüler olmayan, ilgi gösterilmeyen Fortnite Ninja’nın yayınlarını etkiledi. Aylık ortalama 500 bin dolar kazancı olduğunu söyleyen Ninja son zamanlarda bu rakamların düştüğünü iddia etti. 4 milyon takipçisiyle Fortnite’a, Twitch’e çok büyük paralar kazandırdı. Bu izleyici rakamlarının düşmesi Ninja’yı Twitch yayınlarından alıkoydu.

Twitch’i Bıraktıktan Sonra Hangi Platformu Tercih Etti?

Ninja, Microsoft’a ait olan Mixer yayın platformunu tercih ederek hem yeni platformun popülerleşmesini hem de farklı oyunlar deneyerek yeniden izleyici kitlesini oluşturmak istedi. Böylece Mixer’de hem reklamını yapmış oldu hem de birçok izleyici kazanmış oldu.

Ninja Mixer’de yayın açmaya başladıktan bu yana 500 bin kişiyi aşkın takipçi kazandı. Böylece hem bir oyuna bağlı kalmamış oldu hem yeni bir platform tanıtmış oldu hem de izleyici kitlesini yenileyerek tekrar eski gelirlerini elde etmiş oldu. Twitch büyük bir ismi kaybederken Microsoft bu ismi ailesine kattı.