Avrupa Birliği'nin Başkenti Brüksel, Washington ve Moskova'da "acil" kodlu, gizli toplantılar gerçekleşiyor! Türkiye saatiyle saat 20.00'da ilk olarak Yenişafak'ın bildirdiği ve ajanslara yeni yeni düşen habere göre ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in acil koduyla Beyaz Saray'a çağırılması, öte yandan Vladimir Putin'in 14 Rus denizcisinin hayatını kaybettiği Rus denizaltı kazasının ardından Kremlin'de Savunma Bakanı Şoygu ile görüşmesi, Avrupa Birliği Güvenlik Konseyi'nin toplanması bir anda Dünyada hareketliliğe neden oldu.

Sosyal medyada kullanıcılar bu hareketliliğin nedenini araştırıyor. Beyaz Saray'a Mike Pence'in acil koduyla çağırılmasıyla ilgili çeşitli iddia ve spekülasyonlar ortaya atılıyor. Özellikle sosyal medyada Amerikan vatandaşları, "ABD Başkanı Donal Trump öldü", "Donald Trump felç geçirdi." iddiaları ortaya atıyor. Ortaya atılan diğer iddialar ise Rus denizaltısından nükleer sızıntı yaşandığı, İran'ın nükleer bomba denediği ve son olarak İran ile İsrail arasında sıcak çatışmanın yaşandığı!

ABD BAŞKANI DONALD TRUMP'IN SAĞLIĞINA DAİR İDDİALAR

3. Dünya Savaşının "senaryosu" denilebilecek olaylar yaşanmaya başladı! 3. Dünya Savaşı ile ilgili son dönemde İran-ABD-İsrail gerilimi hat safhaya çıkmıştı. Öte yandan Doğu Akdeniz'deki olaylar da 3. Dünya savaşına dair olayları körüklüyordu.

Beyaz Saray'dan şuan Donald Trump'ın sağlığı ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi ancak ismi açıklanmayan bir Beyaz Saray yetkilisi, Başkan yardımcısı Pence'in Beyaz Saray'a acil olarak çağırılmasının nedeninin Başkanın sağlığı veya ulusal bir güvenlik sorunuyla ilgili olmadığını belirtti. Resmi olarak ise böyle bir açıklama henüz gelmedi.