Yeşilçam'da birçok filmde rol alan ve Türk izleyicisinin hafızalarına kazınan usta oyuncu Süleyman Turan, 10 Eylül 2019 Salı sabahı, İstanbul - Kadıköy'deki evindeki hayatını kaybetti! 83 yaşındaki Yeşilçam'ın efsane ismi Süleyman Turan, sabahın erken saatlerinde hayata gözlerini yumdu! Tüm Türkiye, Yeşilçam'ın ve Türk sinemasının usta ismi Süleyman Turan'a ağlıyor.

Süleyman Turan, 83 yaşında, 10 Eylül Salı sabahı hayata gözlerini yumdu. İlerleyen yaşı nedeniyle kalp, tansiyon ve daha birçok hastalığı bulunan Süleyman Turan'ın ölüm nedeni ise Kalp krizi olarak açıklandı. Süleyman Turan, 10 Eylül 2019 Salı sabahı erken saatlerde geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayata gözlerini yumdu. 

SÜLEYMAN TURAN KİMDİR? 

19 Kasım 1936 tarihinde İstanbul / Kadıköy'de dünyaya gelen Süleyman Turan, İlk-orta ve liseyi Kadıköy'de tamamladı. Sanata ve tiyatroya küçük yaşlardan itibaren ilgi duymaya başlayan Süleyman Turan, oynadığı filmlerin yanı sıra aynı zamanda iyi bir resim ve karikatür çizeriydi de. Akbaba dergisinde karikatür çizimleri yayınlanan Süleyman Turan, Türk sinemasında da ses getiren işlere imza attı.

Süleyman Turan, Dönme Dolap, Sayın Bayan, Baş Belası, Sevgili Dayım ve daha birçok Yeşilçam yapımında rol aldı. 'Harput'ta Bir Amerikalı' filminde başrol olarak yer alan ve Türk izleyicisinin beğeniyle izlediği Süleyman Turan, 83 yaşında, geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayata gözlerini yumdu! 

Yeşilçam'ın ve Türk Sinemasının usta ismi Süleyman Turan'a Allah'tan rahmet, sevenlerine ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.