Elazığ Sivrice merkezli 6.8 büyüklüğündeki deprem korkuttu! Son dakika yaşanan deprem tüm Türkiye'de büyük şok yaşatıyor. Elazığ'da meydana gelen deprem çevre illerden de hissedildi. Gaziantep ve Diyarbakır gibi birçok çevre ilde büyük sallantılar meydana geldi! 

Elazığ'da yerin 10 kilometre derinliğinde gerçekleşen deprem Diyarbakır, Adıyaman ve Samsun'da da hissedildi! AFAD hızla harekete geçti ve deprem bölgesinde yaraları sarmaya başladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'da depremin gerçekleştiği andan itibaren tüm imkanların seferber edildiğini aktardı.

ARTÇI SARSINTILAR SÜRÜYOR

Elazığ Sivrice'de gerçekleşen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından 5.0 ve 4.4 büyüklüğündeki artçı sarsıntılar halen daha sürüyor. Sivrice'nin batı bölümünde gerçekleşen artçı şoklar vatandaşı korkutmaya devam ediyor. Elazığ'da vatandaş sokaklara dökülmüş durumda. 5.0 ve 5.5 büyüklüklerinde yeni artçı sarsıntılar bekleniyor, vatandaş da bu konuda uyarılıyor!

ELAZIĞ DEPREMİNDE ÖLÜ YARALI VAR MI? SON DAKİKA

6.8 büyüklüğündeki Elazığ depremiyle ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Şu aşamada yıkılan binalarla ilgili bilgiler ve görseller de gelmeye devam ediyor. Ancak ölü/yaralı bilgisiyle ilgili henüz AFAD, Kızılay ve diğer kurumlardan bir bilgi gelmedi. Elazığ Valililiği ve Belediyesi de depremin ardından hızla deprem bölgesinde tedbirlerin alınması için harekete geçmiş durumda. Tüm Devlet Kurumları Elazığ Sivrice 6.8 depremiyle ilgili seferber olmuş durumda!