2019 KPSS Genel Yetenek Genel Kültür sınavı, KPSS-A ve KPSS Öğretmenlik grubu adayların katılımıyla, 14 Temmuz Pazar günü saat 10.15 itibariyle başladı. 130 dakikalık sınav süresinin sona ermesiyle birlikte adaylar, 12.25'te sınav salonlarını tamamen terk ediyor. Sınava katılan adaylar KPSS Genel Kültür Genel Yetenek sınav soruları ve cevap anahtarı yayınlandı mı? Bu sorunun yanıtını araştırıyor.

2019 KPSS sınavı ilk oturumu olan Genel Yetenek Genel Kültür testinde 644 bin 557 aday ter döktü. Kamu Personeli olmak isteyen adaylar KPSS Genel Yetenek Genel Kültür testinde ter döktü. Sınavın tamamlanmasının ardından KPSS sınav soruları ve cevapları merak ediliyor. Peki ÖSYM, 2019 KPSS sınav kitapçıklarını ne zaman yayınlayacak? KPSS soru kitapçıkları ve cevap anahtarları ne zaman erişime açılacak?

2019 KPSS GENEL KÜLTÜR - GENEL YETENEK SINAV SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

KPSS GENEL KÜLTÜR - GENEL YETENEK SINAV SORULARI YAYINLANDI MI?

KPSS Genel Kültür Genel Yetenek sabah oturumunda adaylara 100 soru soruldu ve 130 dakika süre verildi. Öğleden sonraki oturumda ise 80 soru sorulup 100 dakika süre verilecek. Genel Kültür ve Genel Yetenek soruları, Türkiye ve Dünya gündeminden güncel haberler ve olaylar ile bilinmesi gereken önemli bilgilerden oluştu

ÖSYM 2019 KPSS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2019 KPSS sınav sonuçları tüm oturumların tamamlanmasının ardından, 29 Ağustos 2019 tarihinde ÖSYM tarafından açıklanacak. Adaylar, 2019 KPSS sınav sonuçlarını sonuc.osym.gov.tr adresinden öğrenebilecek.

KPSS sınav sonuçları 2 yıl boyunca geçerli olacak. Bu 2 yıl içinde, yeni bir KPSS sınavı yapılmaz ise bu puanlar geçerliliğini koruyacak. Yani bir sonraki KPSS sınav sonuçlarının açıklanmasına dek bu puanlarla Kamu Personeli olmak mümkün olacak.