4 Ekim 2017 tarihinde, Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde, annesiyle birlikte tarlaya giden ancak bir daha kendisinden haber alınamayan ve o günden bu yana kayıp olan 31 yaşındaki Fatma Uyanık, ATV ekranlarının sevilen programı Müge Anlı ile Tatlı Sert'te aranmaya devam ediyor. Fatma Uyanık'ın ailesi kızlarının bulunması için Müge Anlı'ya başvurdu. Fatma Uyanık dosyasında, 9 Eylül Pazartesi günü flaş bir gelişme yaşandı! 

Fatma Uyanık dosyasında 9 Eylül Pazartesi günü yaşanan gelişmeler şok etti! Yayla evi yakınlarında bir şantiye alanında olduğu iddia edilen ve daha sonra doğrulanan bu bilgiyle o şantiye işçilerinden Vahap Varlı gözaltına alınıp tutuklandı! Savcılıkta işlemleri tamamlandıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderilen Vahap Varlı'nın cep telefonundan 'sapkın cinsel ilişki' görüntüleri ortaya çıktı! 

Vahap Varlı'nın Telefonundan 'Cinsel İlişki' Görüntüleri Çıktı 

4 Ekim 2017 gününden bu yana kayıp olan Fatma Uyanık'ın ailesi 31 yaşındaki kızlarını arıyor! Aile, Müge Anlı'ya katıldıktan sonra şüpheler tek bir isim: Vahap Varlı üzerinde yoğunlaştı. Yayla evinin yakınlarındaki bir şantiye alanında işçi olarak çalışan Vahap Varlı, Müge Anlı ile Tatlı Sert programında da çelişkili ifadeler verdi ve şüpheleri bir kez daha üstüne çekti. Vahap Varlı, programda, Fatma Uyanık'ın kaybolduğunu o gece saat 01:27'de öğrendiğini söylemesine karşın, şantiyeden bir başka işçi arkadaşı, Fatma Uyanık'ın kaybolduğunu şantiye bekçisinden öğrendiklerini söyledi! Bu çelişki, Vahap Varlı üzerindeki soru işaretlerini de arttırdı. 

Vahap Varlı, 31 yaşındaki Fatma Uyanık'ı kaybolduğu 4 Ekim 2017 günü hiç görmediğini söylese de ardından ifadesini değiştirmiş ve o gün kendisini kamyotine aldığını ancak Fatma Uyanık'ın bir anda ortadan kaybolduğunu ve daha sonra 'İnmiştir.' diyerek yoluna devam ettiğini söyledi. 

Vahap Varlı'nın yukarıdaki ve buna benzer birçok 'çelişkili ifadesi' Jandarma'yı harekete geçirdi. Savcılık Vahap Varlı'nın tutuklanarak cezaevine konmasına hükmetti. 

Fatma Uyanık Öldürüldü mü?

Savcı iddianamesinde, Vahap Varlı'nın 'aşırı cinsel eğilimlere mensup olduğu' ve 31 yaşındaki kayıp Fatma Uyanık'a cinsel saldırıda bulunup öldürmüş olabileceği geniş şekilde yer aldı. 

Vahap Varlı'nın İfadesi Müge Anlı'da Ortaya Çıktı 

Vahap Varlı, Fatma Uyanık'ın kaybolmasıyla ilgili ifadesinde, Uyanık'ın bahçesinin önünden geçerken Fatma Uyanık'ın kendisine 2 kez el ettiğini ve onu kamyonetine aldığını, daha sonra Fatma kamyonetin arkasındayken bir ses duyduğunu ancak yola devam ettiğini söyledi. 

Vahap Varlı ifadesinde, olayın kaza olabileceğini ve Fatma Uyanık'ın kamyonetle kazaen ölmüş olabileceğini söylese de Fatma Uyanık'ın cesedine de ulaşılamadı. Savcı, mütalaasında Vahap Varlı'nın Fatma Uyanık'a cinsel saldırıda bulunup ardından da cesedini, bulunamayacak şekilde 'yok etmiş' veya 'saklamış' olabileceği üzerinde durdu. 

Fatma Uyanık'ın kaybolmasıyla ilgili dava Karaman Ermenek'te görülmeye devam edecek. Müge Anlı ile Tatlı Sert'te acılı aile, 31 yaşındaki kızları Fatma Uyanık'ın bulunmasını ve acılarının dindirilmesini istiyor.