Euro 2020 Elemeleri H grubunda son olarak Andorra'yı 89. dakikada Ozan Tufan'ın golüyle 1-0 yenmeyi başaran A Milli takımımız, Moldova deplasmanına çıkıyor! Moldova Türkiye maçının başlamasına dakikalar kala futbol severler maç araştırmalarına başladı! H grubunda Fransa ile birincilik mücadelesi veren A Milli takımımız Moldova deplasmanında 3 puanla dönmek istiyor! Moldova Türkiye maçının önemli bilgilerini, CANLI MAÇ YAYININI ve diğer detaylarını sizler için hazırladık.

Euro 2020'ye katılmak için yoluna dolu dizgin devam eden Türkiye, Andorra galibiyetinin ardından Moldova deplasmanına çıkıyor! Euro 2020 elemeleri H grubunda 5 maçın 4'ünü kazanmayı başaran Türkiye, Fransa ve İzlanda'yla aynı puanda bulunuyor. 12 puanı bulunan 3 takım da Euro 2020 için kıyasıya rekabet ediyor! Moldova Türkiye maçı da bu anlamda büyük önem taşıyor. A Milliler, daha önce Eskişehir'deki maçta Moldova'yı 4-0'lık farklı skorla yenmeyi başarmıştı. Şimdi deplasmanda rakip yeniden Moldova...

Moldova - Türkiye Maçı 'CANLI (TRT 1)

Moldova - Türkiye, Euro 2020 Elemeleri H grubu mücadelesi, saat 21:45'te başlayacak ve TRT 1 ekranlarından naklen yayınlanacak. 

Moldova Türkiye maçıyla eş zamanlı olarak Fransa - Andorra ve Arnavutluk - İzlanda maçları da saat 21:45'te başlayacak. Euro 2020 elemeleri H grubunda heyecan gitgide büyüyor. Grubun ilk 2 ekibi, Euro 2020'ye doğrudan katılma hakkı elde edecek. 

Euro 2020 Elemeleri H Grubu Puan Durumu 

Euro 2020 elemeleri H Grubunda; Fransa, Türkiye ve İzlanda 12'şer puanla ilk 3 sırayı paylaşıyor. Arnavutluk 6 puanla dördüncü, Moldova 3 puanla beşinci ve Andorra 0 puanla grubun sonuncu sırasında yer alıyor. 

Şenol Güneş'ten İdeal Kadro 

Türkiye, Moldova karşısında Şenol Güneş'le İdeal kadro ile sahada olacak. Moldova deplasmanından 3 puan isteyen Güneş, Moldova'yı küçümsemeden 3 puanla dönmeleri gerektiğini oyuncularına aktardı.