Son olarak Brezilya - Arjantin maçında attığı golle 1-0'lık galibiyetin mimarı olan ve Arjantin milli takımıyla ilk kupasını kazanan Leo Messi, Suudi Arabistan'da Şeyh Turki Al-Skeikh ile bir araya geldi! İspanyol ekibi Almeria'yı yakın zamanda satın alan ve La Liga'ya yatırımlarıyla bilinen Suudi Arabistan Şeyhi Turki Al-Skeikh, Brezilya - Arjantin maçının Suudi Arabistan'da oynanıp Suud liginin tanıtımı için büyük bir çalışma yapmış ve servet ödemişti. 

Almeria kulübünün de sahibi olan Turki Al-Skeikh, Messi konusunda gündeme bomba gibi düşen açıklamalar da yaptı. Messi'yi Almeria kulübünde görmek istediğini, ancak şuan fiyatının düşmesini beklediğini söyleyen Şeyh Turki, Almeria kulübünün Messi için girişimlere başlayacağını resmen dile getirmişti. 

Suudi Şeyh Turki, Messi'nin transferiyle ilgili gelen 'Paranız var mı?' sorusuna da 'Parada sıkıntı yok!' diyerek net bir cevap vermişti. Messi ile Turki Al-Skeikh, 

Suudi Arabistan Şeyhi Messi'yi İstiyor 

Almeria kulübünün sahibi Turki, Lionel Messi için kesenin ağzını sonuna kadar açıyor! Lionel Messi'yi takımında görmek isteyen Arap Şeyhi, 33 yaşındaki Arjantinli için, ömür boyu sözleşmesinin bulunduğu Katalan devi Barça'ya tam 200 milyon euro teklif edecek. Her ne kadar Neymar transferinin gölgesinde kalacak olsa da Messi'nin ilerleyen yaşına göre 200 milyon euroluk teklif, Barça'yı da cezbedecek cinsten. Katar Şeyhi Al Turki, Lionel Messi'nin bu sezon olmasa da 1 veya 2 sezon içinde Almeria forması giymesine kesin gözüyle bakıyor. 

Messi, Dünyanın En Çok Kazananı Olacak

Lionel Messi'nin Almeria kulübünde kazanacağı para ise 200 milyon euroluk bonservis bedelini gölgede bırakacak cinsten! Messi'ye yılda 75 ila 80 milyon euro net gelir elde edebileceği dev bir sözleşme önerileceği konuşulurken, Arjantinli yıldızın kariyerinin son dönemini Almeria'da geçirip geçirmeyeceğine dair kararını ilerleyen günlerde vereceği söyleniyor.