Galatasaray, 29 yaşındaki Senegalli golcüsü Mbaye Diagne'yi Suudi Arabistan ekibi Al Nassr'a satıyor! Galatasaray'a geçen devre arasında Kasımpaşa kulübünden transfer edilen ve sezonu gol kralı olarak kapatna Mbaye Diagne, Al Nassr'a transfer oluyor! Transferin son günlerinde Mbaye Diagne Al Nassr'dan gelen teklifi kabul etti ve ikna oldu! 

Galatasaray'da oynadığı yarım sezonda attığı gollerden çok kaçırdığı goller ve instagram paylaşımlarıyla olay olan Mbaye Diagne, taraftarı da ikiye böldü. Galatasaray taraftarının büyük bir kesimi, Mbaye Diagne'nin satılması ve yerine başka bir forvetin (Falcao) gelmesini isterken kimileri de Diagne'nin faydalı olduğunu düşünüyor. Yine de Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, Mbaye Diagne'nin takımdan gönderilmesini istiyordu. 

MBAYE DİAGNE SUUDİ ARABİSTAN TAKIMI AL NASSR'A TRANSFER OLUYOR! 

Uzun süredir görüşmelerini sürdüren Al Nassr ile Galatasaray, Mbaye Diagne konusunda anlaştı. Senegalli golcü de transferin son günlerinde, Al Nassr'a transfer olmaya ikna oldu. Al Nassr kulübü, Mbaye Diagne'ye yıllık 4,5 milyon euro garanti ücret üzerinden 3 yıllık sözleşme imzalatacak. 

Galatasaray, Mbaye Diagne transferinden 13 milyon euro bonservis bedeli kazanacak. Cimbom böylece Diagne transferinden "zarar" etmemiş olacak. 

TRANSFER BAKİYESİ ARTIYA GEÇECEK 

Diagne'nin satışıyla birlikte Al-Sat dengesinde -1,75 milyon euro zararda olan Galatasaray, 12 milyon euro kadar artıya geçecek. Böylece Falcao ve diğer transferlerin de önü açılmış olacak. Cimbom Mitroglou ve Diagne'nin ayrılışıyla maaş bütçesinde de önemli bir yer açmış olacak.