Masterchef Türkiye 2. sezonuyla TV8 ekranlarında ekrana gelmeye devam ediyor. Masterchef'in yeni sezon yarışmacıları arasından, son 14'e kalmayı başaran Açelya Kılıçay kimdir? Güzeliği ve yemek konusundaki maharetiyle dikkat çeken Açelya Kılıçay, Masterchef izleyicileri tarafından iligileri üzerinde topluyor.

Masterchef Açelya Kılıçay kimdir? Kaç yaşında ve Nereli

 Açelya Kılıçay, önce şeflerin üçündende onay alarak ardından da 3'lü eleme de 2 rakibini saf dışı bırakarak, Masterchef'te son 14'e kalmayı başardı. Şefler özellikle Somer Şef, Açelya'yı 'dağınık' çalıştığı için eleştirse de lezzetli yemekler sunan ve şefleri etkilemeyi başaran Açelya, Masterchef son 14'te bu hafta Mavi takıma katıldı. 

Masterchef Türkiye yarışmacısı Açelya Kılıçay, 1998 Ankara doğumlu. 21 yaşında olan Açelya Kılıçay, bir dönem Fenerbahçe kulübünde voleybol da oynadı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde Sinema ve Televizyon bölümünden mezun olan Açelya Kılıçay ayrıca İstanbul Üniv. Tiyatro bölümünde oyunculuk eğitimi de almıştır.Profesyonel aşçılık eğitimi de alan Açelya Kılıçay, Masterchef'te kendine çok güvendiği belirtiyor.