9 Eylül 2019 Pazartesi Masterchef yeni bölümde Kırmzı Takım ve Mavi takım bir kez daha karşı karşıya geldi! Boğaz turunda iki takımın yarışmacıları da heyecan dolu anlarda yemeklerini yaptı, hünerlerini sergiledi! Yemekler, Boğaz teknesinde misafirlere ikram edildi ve misafirler Kırmızı ve Mavi takımı puanladı.

Orhan'ın kaptanlığını yaptığı Kırmızı takım mı yoksa Fırat'ın kaptanlığında Mavi takım mı kazandı? Misafirlerin verdiği oylar sonucunda Mavi takım 30-25 Kırmızı takım karşısında galip gelmeyi başardı ve Dokunulmazlık Mavi Takıma gitti! 

Masterchef 9 Eylül Eleme Adayları Kim Oldu?

Masterchef'te 9 Eylül Pazartesi eleme adayları belli oluyor! Kırmızı takımda Eda ve Nalan Toprak'ın, Mavi takımda ise Güzide ve Suna'nın isimleri çıkması beklenirken acaba sürpriz yaşanacak mı? 

Masterchef'te büyük heyecan sonucu 10 Eylül Salı günü ELEME yaşanacak. Bugün 2 aday, yarın da 2 aday çıkacak ve toplamda 4 Aday içerisinden 1 Masterchef yarışmacısı, bu heyecana veda edecek.

Masterchef 9 Eylül Pazartesi günü eleme adayları Kırmızı takımdan EDA ile NALAN oldular. Kırmızı takımda Eda ve Nalan'ın yanına yarınki oyunun ardından ya kırmızı ya da mavi takımdan 2 isim daha gelecek ve bu 4 isimden biri Masterchef Mutfağına veda edecek. 

Masterchef'te Yasin - Orhan ile Rıfat - Murat Tartışması Yaşandı 

Masterchef'te balık yapan Yasin ile Murat arasında tartışma çıktı. Tartışmaya kaptanlar Orhan ve Rıfat da dahil oldu! Murat, balıklara fısıldayan adam olduğunu söyleyen Yasin'e yüklendi ve "Gelin size balığı öğreteyim." dedi. Balıklarının pişmediğini söyleyerek kendisine iftira atıldığını belirtti. 

Dokunulmazlık Mustafa'nın Oldu

Kırmızı takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Şefler Ekin, Mustafa ve Yasin'in tabağını beğendi ve üçlüyü öne çıkardı. Ekin'in sarmasındaki çiğlik nedeniyle Ekin birinci olamadı. Yasin ve Mustafa arasından da Mustafa dokunulmazlığı aldı.