İddialara göre İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi'nde yaşandığı söylenen olay sosyal medyada sert tepki gördü! 9 Eylül 2019 Pazartesi günü, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı her okulda olduğu gibi İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi'nde de kutlandı. Ancak kutlamalarda yaşanan bir olay tüm kutlamaya gölge düşürdü! 

Liseye yeni başlayan Lise 1. sınıf öğrencilerinin törende geçişi esnasında diğer öğrenciler yüzlerce simit parçasını havaya doğru atarak Lise 1. sınıf öğrencilerine sözde 'karşılama' yaptı. Yüzlerce Simitin yerlere atıldığı görüntüler sonrası sosyal medyadan tepki yağdı! 

Sosyal medyada kullanıcılar, 'Simitli karşılama törenine' sert tepki gösterdi. Nimetle oyun olmayacağını ve Simitlerin böyle yerlere atılmasının doğru olmadığını savunan kullanıcılar, böyle bir harekete girişen öğrenciler ve onlara ses çıkarmayan, orada bulunan diğer öğretmen ve idarecilere tepki yağdırdı! 

LİSELİLERE SİMİTLİ KARŞILAMA GÖRÜNTÜLERİ SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Ekşisözlük'te gündem olan 'Liselilere simitli karşılama' videosu, birçok platformda da hızla yayıldı. Lise'ye yeni başlayan Lise 1. sınıf öğrencilerine şaka maksatlı da olsa böyle bir şeyin yapılmasının doğru olmadığını söyleyen sosyal medya kullanıcıları, böyle bir organizasyonu yapan öğrencilerle, onlara 'Durun!' demeyen öğretmenler ve idarecilere tepkilerini dile getirdi. 

Yerdeki simit parçaları, Lise 1. sınıf öğrencilerinin geçişinin ardından lisenin temizlik görevlisi tarafından süpürüldü. Ortaya çıkan bu görüntüler ve bu şekil bir tören görüntüsü büyük tepki aldı.