Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından binlerce üniversite öğrencisine sağlayan 'Kyk öğrenim kredisi' ödemelerinde müjdeli haber geldi! Üniversite ve yüksek lisans öğrencilerine sağlanan KYK Kredisinde borçlu gençler, uzunca bir süredir borçların silinmesini veyahut daha da kolay bir ödeme planı sunulmasını istiyordu! Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, 16 Eylül Pazartesi günü KYK Kredi ödemeleriyle ilgili flaş bir müjdeyi duyurdu! 

Üniversite hayatı boyunca KYK'dan Öğrenim Kredisi alan gençler, okul bittikten sonra KYK Kredilerini geri ödemekte zorluk yaşıyordu. Son dönemde artan kur dalgası ve işsizlik oranları da gençleri zorluyordu. Bakan Mehmet Kasapoğlu, okul hayatı bitip iş hayatına atılmak üzere olan gençlere müjdeli bir haber verdi! Artık Üniversite bitip iş arayan gençler, KYK Kredi borcunu düşünmek zorunda kalmayacak! KYK Kredi borçlarında silinme değil ama erteleme müjdesi geldi! Okul hayatı biten ve iş hayatına atılmak üzere iş arayan gençler, sigortalı bir işte çalışmaya başlayıncaya dek KYK Kredi borcunu ödemeyecek. 

GENÇLER BAŞVURU YAPIP KYK KREDİ BORCUNU ERTELEYEBİLECEK 

Üniversiteyi veya Yüksek Lisansı tamamlayan gençler, işe başlayıncaya kadar Kyk kredi borcunu ödemeyecek! 

Gençler, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki Kredi Yurtlar Kurumu'na işsiz olduklarını gerekli evraklarla beyan ederek, işsiz oldukları dönemde KYK Öğrenim Kredisi borç ödemesi yapmaktan kurtulacak. Böylece hem işsiz ve gelirsiz olup hem de borç ödeme zorluğu ortadan kaldırılacak. KYK'ya borçlu olan işsiz gençler, KYK Müdürlüklerine mutlaka başvurmalı ve durumlarını bildirmeliler!