Ünlü isim Kerimcan Durmaz, uçak yolculuğu esnasında, uçağın tuvaletinde çektiği "müstehcen" görüntüleri, milyonlarca takipçisi bulunan Instagram hesabının Hikaye bölümünden paylaşmış, kısa sürede yayılan görüntüler gündemi sarsmıştı! Kerimcan Durmaz, yaptığı hatanın farkına vararak, müstehcenlik içeren videoyu hızla profilinden kaldırsa da görüntüler çoktan yayılmıştı. Kerimcan Durmaz'ın bu görüntüleri nedeniyle kendisine "müstehcenlik" suçundan dolayı dava açıldı!

Kerimcan Durmaz'ın yolcu uçağında çekip yayınladığı görüntüler nedeniyle 6 aydan 2 yıla kadar hapsi isteniyor! Şöhret basamaklarını çok hızlı şekilde çıkan ve televizyonda birçok program yapıp ardından da Youtube'da program yapmaya başlayan Kerimcan Durmaz'ın +18 paylaşımına o dönem tepki yağmıştı.

Kerimcan Durmaz'a en çok tepki gösteren isimler arasında yakın arkadaşı ve Kerimcan Durmaz'ın en büyük destekçisi Demet Akalın da yer alıyordu. Demet Akalın, Kerimcan Durmaz'la arkadaşlığını noktalamış ve söz konusu görüntüler nedeniyle "Kocamdan bile utandım." demişti.

KERİMCAN DURMAZ'A DAVA AÇILDI 2 YILA KADAR HAPİS...

Kerimcan Durmaz hakkında "Müstehcenlik" suçu nedeniyle 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da konuya müdahil oldu. Kerimcan Durmaz, söz konusu paylaşımı nedeniyle tüm takipçilerinden ve Türk halkından özür dilemiş, bir video ile özrünü duyurmuştu.

Bursa'da Kerimcan Durmaz'a yönelik açılan davanın ilk celsesi 4 Aralık 2019 günü saat 14.00'da görülecek.