Sosyal medya platformu İnstagram, çok tartışılacak bir karara imza atarak, beğeni (like) sayılarını kaldırdı. Artık Instagram kullanıcıları, birbirlerinin içeriklerinin kaç kişi tarafından beğenildiğini, like aldığını göremeyecek. İnstagram'da kullanıcıların büyük tepkisini çeken yeni uygulama resmen devreye giriyor.

İnstagram'da kullanıcılar birbirlerinin like'larını göremeyecek. Peki kullanıcılar, İnstagram'ı eski hale getirebilir mi? İnstagram'da like - beğeni sayılarını görmek mümkün mü, yöntemi ne? Bu yöntem araştırılmaya başlandı.

Kullanıcılar sosyal medyada bu kararı #instagramDELETE hashtagine attıkları mesajlarla protesto ederken, beğenilerin gözükmemesi birçok ülkede Teste alındı. İnstagram ise, beğeni sayılarının gizlenmesini, kullanıcıların stres yaşamaması, içeriklerin daha ön plana çıkması ve kullanıcılar arası iletişimin artması için uygulamaya koyduğunu aktardı.

İNSTAGRAM BEĞENİLERİ GÖRÜNÜR KILMA YÖNTEMİ - İNSTAGRAM ESKİ HALE GETİRME BEĞENİ-LİKE GÖRME ÇÖZÜMÜ

İnstagram'ın test sürümüne başladığı Beğenileri gizleme modunda geri dönüş var mı? İnstagram'da beğenileri - like sayılarını görmek isteyen ve İnstagram'ı eskisi gibi kullanmak isteyen kullanıcılar bu yöntemi araştırıyor.

Ancak ne yazıkki böyle bir yöntem yok. İnstagram, Ana sunucusundan gerçekleştirdiği işlemlerle beğeni-like sayılarını kesinkez kapatmış oldu.