İdman TV ve AZ TV kanalları, birçok Şampiyonlar Ligi ve Premier Lig, Süper Lig, Bundesliga vs. lig maçlarını CANLI ve ŞİFRESİZ olarak yayınlıyor. Futbol severler de, Türkiye'de şifreli olarak yayınlanan bu maçları şifresiz canlı olarak izleyebilmek adına İdman TV ve Az Tv kanallarını izlemek istiyor. İdman TV ve Az Tv'nin 2019-2020 yılı güncel frekans ayarları, frekans numaraları araştırılıyor. İdman TV ve Az TV nasıl izlenir? İdman Tv güncel frekans ayarları, Az Tv frekans bilgileri haberimizde sizlerle...

Azerbaycan'da yayın yapan spor kanalları arasında yer alan İdman TV ve kamusal platformda yayın yapan Az Tv, özellikle futbol severlerin ilgisini çekiyor. Yerli yabancı pek çok ligden pek çok sayıda 'özel' maçı şifresiz olarak yayınlayan İdman Tv ve Az TV, Şampiyonlar Ligi'nde 2019-2020 sezonu maçlarını da şifresiz olarak izleyiciyle buluşturuyor. Galatasaray, Liverpool, Real Madrid ve daha birçok büyük takımın yer aldığı 'Devler Ligi' maçları, şifresiz olarak İdman Tv ve Az TV ekranlarında yer alıyor. Peki İdman TV ve Az TV nasıl izlenir? İdman TV frekans bilgileri, frekans ayarı nasıl yapılır?

İdman TV Nasıl İzlenir? İdman TV 2020 Frekans Bilgileri ve Ayarları 

İdman TV, şifresiz olarak yayınladığı Şampiyonlar Ligi ve Süper Lig, Bundesliga, Premier Lig maçlarıyla Türkiye'den pek çok futbol severin izlediği bir spor kanalı. Azerbaycan merkezli yayın yapan İdman TV'yi televizyonunuzda izleyebilmek için yapmanız gerekenler şunlar:

İlk olarak televizyonunuzun ayarlarına girin ve 'Kanal Arama' butonunu tıklatın. OK tuşuyla Kanal Arama sekmesine giriş yaptığınızda karşınıza çıkan ekranda İdman TV'nin frekans bilgilerini girmeniz gerekiyor. İdman TV 2020 güncel frekansı '11168' değeridir. 11168 değerini Frekans bölümüne girin. 'Symbol Rate' oranını '20400' olarak yazın. Ardından Pozisyon bölümünü 'Horizontable - Yatay' olarak seçin. Son olarak sizde istenen 'Fec' değerini 5/6 yapın. (Fec değeri bazı uydu alıcılarında yer almayabilir, eğer sormuyorsa gerek yok.) 

Yukarıda yer verilen İdman TV güncel frekans bilgileri girdikten sonra yapmanız gereken tek şey, Aramayı Başlat butonuna tıklamak. Televizyonunuz, girdiğiniz frekans bilgileriyle aradığınız 'İdman TV' kanalını bulacaktır. İdman TV, kanal listenizin en son sırasına, en sonuncu kanala yerleşecektir. 

AZ TV Nasıl İzlenir? Az Tv Güncel Frekans Ayarları 

İdman TV gibi Az TV'de Azerbaycan'da yayın yapan ve futbolseverlerin yoğun ilgi gösterdiği bir spor kanalı olarak ön plana çıkıyor. 2019-2020 Şampiyonlar Ligi maçları da dahil olmak üzere pek çok maç Az TV ekranlarında canlı olarak yayınlanıyor. Şimdi gelelim Az Tv nasıl izlenir? Sorusunun cevabına ve Az Tv'nin 2020 güncel frekans bilgilerine...

Yukarıda İdman TV'nin frekans ayarlarında olduğu gibi ilk olarak uydu alıcınızda - televizyonunuzda Kanal Arama sekmesini açın. Ardından Az TV'nin frekans değerlerini gireceğiz. Az TV 2019-2020 Güncel frekans bilgileri ve ayarları şu şekilde: 

Az TV Frekans: 11169 Sembol Oranı: 20400 Fec: 5/6 Polarizasyon: Horizon (Yatay) 

Bu değerleri Kanal Arama bölümüne girdikten sonra 'Kanal Aramayı Başlat' butonuna tıklatıyoruz. Az TV kanalı, televizyonda uydu listemizin en son sırasına gelecektir. 

Şampiyonlar Ligi Maçları Şifresiz olarak İdman TV ve Az TV Ekranlarında 

Ülkemiz Türkiye'de yayıncı kuruluş Bein Sports'un aldığı Şampiyonlar Ligi yayın hakları nedeniyle, Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon maçlar ŞİFRELİ olarak yayınlanıyor. Bein Aboneliği bulunmayan futbol severler, bu sezon Şampiyonlar Ligi maçlarını Azerbaycan spor kanalları İdman TV ve Az TV'den şifresiz ve canlı olarak izleyebilecekler.