Galatasaray'ın yeni golcüsü, 33 yaşındaki Radamel Falcao'nun sözleşme detayları ortaya çıktı! Galatasaray, KAP açıklamasında Radamel Falcao'nun Monaco'dan bonservissiz transfer edildiğini ve Falcao ile yıllığı 5 milyon eurodan 3 yıllık sözleşme imzalandığını açıklamıştı! Falcao'nun sözleşmesinin diğer detayları da ortaya çıktı! 

Galatasaray, yaz transfer sezonunun büyük çoğunluğunu forvette Radamel Falcao transferine ayırmıştı! 2 aydır 'Ha geldi ha gelecek' derken sonunda Radamel Falcao, İstanbul'a ayak bastı ve resmi sözleşmeyi imzalayıp Galatasaray'la antrenmanlara çıkmaya bile başladı. Kolombiyalı golcü Galatasaray'la 3 yıllık da sözleşme imzaladı. Bu sözleşmenin detayları ve Falcao'nun alacağı yıllık ücret ise tüm futbol severler tarafından merak konusuydu.

FALCAO'NUN SÖZLEŞME DETAYLARI BELLİ OLDU! 

Monaco kulübünden bedelsiz olarak transfer edilen ve bonservis ödenmeyen Falcao, Galatasaray'da yıllık garanti 5 milyon euro kazanıyor. Ortaya çıkan sözleşme maddelerine göre, Cimbom'un yeni yıldızı Falcao, yılda 7,5 milyon euroya kadar kazanabilecek! 

Ayrıca sözleşmede, Falcao'nun maaşı 2 ay geciktiği takdirde tek taraflı sözleşmeyi feshetme yetkisi de var! Galatasaray'ın yıldızı Falcao, Monaco'da yılda 9 milyon euro kazanırken Galatasaray'a yılda garanti 5 milyon euro (En çok 7,5 milyon euroya kadar çıkabilir.) imza attı. Monaco'da 1 yıllık sözleşmesi kalan Kolombiyalı golcü, Cimbom'la 3 yıllık mukavele yaptı.

FALCAO'NUN SÖZLEŞMESİNDEKİ BONUS MADDELERİ 

TM Dijital Haber Merkezi'nden (Akşam gazetesi) Levent Gültekin, Falcao'nun sözleşme detaylarını haberleştirdi. Gültekin'in haberinde Falcao'nun kazanacağı bonuslara yer verildi. 

Falcao'nun sözleşmesinde yer alan maddelere göre; 5 milyon euroluk yıllık maaşın 2 milyon eurosu peşin, kalan 3 milyon eurosu 10 eşit taksitle ödenecek. 

Radamel Falcao, Süper Lig'de her sezon toplam 5 maçta ilk 11 çıkarsa 500 bin Euro, 10 maçta daha ilk 11 çıkarsa 500 bin Euro, 14 maçta daha ilk 11 çıkarsa 600 bin euro. Sonuç olarak toplamda 29 maça ilk 11 çıkarsa 1.6 milyon Euro bonus kazanacak.

UEFA Şampiyonalarında kazanılan her maç (3 puan) için 35 bin Euro, ligde kazanılan her maç için 20 bin euro, Ziraat Türkiye kupasında kazanılan her maç için 8 bin Euro bonus alacak.

Galatasaray, Süper Lig şampiyonu olursa 200 bin euro, UEFA Avrupa Şampiyonu olursa 700 bin euro, Şampiyonlar Ligi'nde son 16 turuna kalırsa 200 bin euro, Çeyrek finale kalırsa 300 bin euro, yarı finalde 400 bin euro ve Şampiyonlukta 4 milyon euro, Falcao'nun cebine girecek.