İnstagram'da "yaşlandırılmış" fotoğraflar paylaşmanızı sağlayan FaceApp uygulaması 16 Temmuz akşamından itibaren çöktü! FaceApp uygulamasının çökmesinin ve Error vermesinin ardından kullanıcılar, FaceApp sorununun çözümünü araştırıyor. FaceApp uygulaması ile kullanıcılar sosyal medyada, yaşlandırılmış fotoğraflarını takipçileriyle paylaşıyordu.

FaceApp uygulamasında yer alan "yaşlandırma" filtresi ve daha birçok filtre ile fotoğraflar düzenlenebiliyor. 20-30 yıl yaşlandıran ve yaşlılık halinizi ortaya koyan FaceApp uygulamasının, aşırı yoğunluktan dolayı çöktüğü tahmin ediliyor. Türkiye'de de milyonlarca kişinin aynı anda indirmesiyle oluşan yoğunluktan dolayı FaceApp uygulaması "Error" vermeye başladı.

FACEAPP UYGULAMASI SORUNU ÇÖZÜMÜ - FACEAPP UYGULAMASI NE ZAMAN DÜZELECEK?

FaceApp uygulamasının çökmesinin kaynağı, FaceApp Serverler'ından kaynaklandığı için kullanıcıların uygulayabileceği bir çözüm bulunmuyor. FaceApp Error'unun düzelmesi için FaceApp teknik ekibinin gerekli çalışmalara başladığı öğrenildi. FaceApp uygulaması düzeldiğinde AppStore ve Google Play Store'dan tekrar hizmete alınacak.

Öte yandan Ücretsiz Fotoğraf düzenleme editörü hizmeti sunan FaceApp'ın veri hırsızlığı için tasarlandığı ve kullanıcıların verilerini çaldığı - veri hırsızlığı yaptığı gibi iddialar da ortaya atılmış durumda. Karar size kalmış.