Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce yaptığı açıklamalarda EYT meselesine kapıları tamamen kapatmıştı. Erdoğan, daha önce EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin Başkanını da hedef almış ve erken yaşta emeklilik ile ilgili bir çalışma yapılmayacağını ifade etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni EYT hamlesi geldi! EYT SYDD Başkanı Gönül Boran Özüpak'ın kartvizitinin kendinde bulunduğunu aktaran Erdoğan, 23 Haziran İstanbul seçimi sonrası EYT meselesini görüşmek için randevu vereceğini söyledi.

Binlerce Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaş ve aileleri, EYT konusunda yapılacak çalışmayı bekliyor. Erdoğan'dan EYT ile ilgili bir çalışma yapılmasını isteyen EYT'lilerin gözü kulağı, 23 Haziran seçimi sonrası yapılacak EYT - Erdoğan görüşmesinde... EYT'liler mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.

CHP'Lİ ÖMER FETHİ GÜRER: EYT'Yİ BU İKTİDAR ÇÖZEMEZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 23 Haziran seçimi sonrası EYT'lilere randevu vermesiyle ilgili CHP'li Ömer Fethi Gürer'den tepki geldi. Chp Milletvekili Gürer, "Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) lilere Cumhurbaşkanı randevu vereceğini söylemiş, Seçim geçer bu unutulur. Ek 3600 gösterge iki yıldır her ay çıkarırlar çıktımı? Size 'türedi' diyen çözüm üretir mi? Keşke çözülse oy tezgâhı gibi geldi bana? EYT sorunu istese bugün çözülür" açıklamasını yaptı.