Şu sıralar Spor Toto 1. Lig'de mücadele eden Eskişehirspor'un yıldız futbolcusu Ediz Bahtiyaroğlu, 5 Eylül günü, bundan tam 7 yıl önce hayata gözlerini yummuştu. Ölümünün 7. yıl dönümünde, Ediz Bahtiyaroğlu'nun sevenleri ve tüm futbol severler, genç futbolcuyu anıyor! Peki Ediz Bahtiyaroğlu neden öldü? Ölüm nedeni neydi? Bu soruların yanıtı araştırılıyor. Sizler için hazırladık.

2012 yılında, Süper Lig'de mücadele eden Eskişehirspor'da top koşturan yıldız oyuncu Ediz Bahtiyaroğlu, aniden hayata gözlerini yumdu! Tüm futbolseverleri şok eden haber, tez zamanda yayıldı ve Ediz Bahtiyaroğlu'nun ölümü Türk futbolunu yasa boğdu! Eskişehirspor'da yıldızı parlayan ve kısa süre içinde Türk futbolunun geleceğine imzasını atacak yıldızlar arasında yer alması beklenen Ediz Bahtiyaroğlu ani bir rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti! 

Ediz Bahtiyaroğlu Kimdir? Kaç yaşında hayatını kaybetti?

2 Ocak 1986 Bursa doğumlu olan Ediz Bahtiyaroğlu, Eskişehirspor'da top koşturuyordu. Kariyerinde Sivasspor'un ardından Eskişehirspor'a transfer olan ve 2011-2012 sezonunda 10 maç Eskişehirspor forması giyen Ediz Bahtiyaroğlu, 5 Eylül 2012 tarihinde, geçirdiği kalp krizi sonucu hayata gözlerini yumdu.

Ediz Bahtiyaroğlu Neden Öldü? Ölüm Nedeni neydi?

Ediz Bahtiyaroğlu, gencecik yaşında, Eskişehirspor'da forma giyerken hayata gözlerini yumdu. Ediz Bahtiyaroğlu'nun Adli Tıp incelemesi sonucu kalp krizi geçirdiği öğrenildi. Yıldız futbolcu, herhangi bir alkol, uyuşturucu vb. uyarıcı madde kullanmıyordu ancak takdir-i ilahi onu aramızdan aldı. 

Adli tıp raporunda da Ediz Bahtiyaroğlu'nun tüm değerleri normaldi. Ancak yıldız oyuncu doğal bir kalp krizi sonucu aramızdan ayrıldı. 

Ediz Bahtiyaroğlu, bugün, 5 Eylül 2019 tarihinde, aramızdan ayrılışının 7. yılında sevenleri ve Türk futbolseverler tarafından anılıyor, huzur içinde uyu Ediz!