Washington, Moskova ve Avrupa Birliği'nin kalbi Brüksel, acil kodlu toplantılarla çalkalanıyor! 2 Temmuz Salı TSİ 20.30 itibariyle Dünyanın merkezlerinde yaşanan "acil kodlu" toplantılar, 11 Eylül tarihini hatırlatıyor! Washington'da ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, acil koduyla Beyaz Saray'a çağırılırken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de bütün toplantılarını iptal etti! AB'nin başkenti Brüksel'de de Avrupa Komisyonu Güvenlik Konseyi toplantısı gerçekleştiriliyor. Sosyal medya, bu toplantıların yankısıyla çınlarken birçok iddia da ortaya atılmaya başlandı!

En son 11 Eylül Saldırıları döneminde Dünyada böyle bir hareketlilik yaşanmıştı. ABD, Rusya ve Avrupa Birliği'ndeki yoğun hareketlilik başkent Ankara'da da hareketlilik yaşanmasına sebep oluyor. MİT Başkanı Hakan Fidan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bilgi verdiği söyleniyor. Öte yandan sosyal medyada dünyadaki hareketlilikle ilgili çeşitli iddialar da ortaya atıldı.

DONALD TRUMP ÖLDÜ MÜ?

ABD Başkan yardımcısı Mike Pence'in acil koduyla Beyaz Saray'a çağırılmasıyla "ABD Başkanı Donald Trump öldü." iddiaları ortaya atıldı. ABD'de bir başkanın herhangi bir nedenle ölümü halinde yerine vekaleten Başkan Yardımcısı oturuyor. Bu durumda ABD Başkanı Donald Trump'ın kalp krizi nedeniyle veya beyin kanaması sebebiyle hayatını kaybettiği iddiaları sosyal medyayı salladı!

Beyaz Saray'dan ismi verilmeyen bir yetkili tarafından yapılan açıklamada Başkan'ın sağlık durumuyla ilgili olmayan bir neden olduğu açıklandı. Ancak resmi bir açıklama gelmedi. Öte yandan Başkan Trump'ın sağlık konusuyla ilgili olmayan durumun Rus denizaltının nükleer sızıntıya sebep olması nedeniyle ortaya çıktığı ve ulusal bir kırmızı alarm seviyesine geçildiği de iddia edildi. Aynı Beyaz Saray yetkilisi, durumun bir ulusal güvenlik konusu da olmadığını açıkladı.

Öte yandan ABD'deki toplantıların yanı sıra, Rus Devlet Başkanı Vladimir Putin de Savunma Bakanı Şoygu ile acil kodlu bir toplantı yapıyor. Olaylarla ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.